Rondo liderem w wygranej nad Cavaliers

Boston Celtics obdarli wczoraj ze skóry Cleveland Cavaliers 106:87. Do Quicken Loans Arena już jutro w nocy zawitają Miami Heat z byłym Kawalerzystą na czele, a więc LeBronem Jamesem.

Innym byłym Kawalerzystą biegającym po parkiecie w Cleveland był zaś Shaq. A Shaq jak to Shaq spisał się dobrze, zdobył 6 punktów, pograł 22 minuty i zwinął się wręcz niezauważony. Bardzo widoczny był zaś Rajon Rondo, który do spółki z rezerwowymi Glenem Davisem i Marquisem Danielsem rozprawił się z Cavaliers (7-10).

Rozgrywający Celtics (13-4) wziął się tej nocy za etat pierwszej strzelby zespołu. Zdobył 23 punkty + 12 asyst, a do tripple-double zabrakło mu pięciu zbiórek. Akompaniowali mu w tym wspomniani wyżej Davis z Danielsem, notując kolejno 17 i 16 punktów. Rezerwowi gości wypadli w tym meczu o wiele lepiej niż starterzy, co zauważył trener Doc Rivers, dając więcej minut takim graczom jak Nate Robinson czy Samih Erden.

Ławka odmieniła losy tego spotkania. Zredukowała wszystkich do Glena i Marquisa. Myślę, że to oni w największym stopniu wygrali nam ten mecz. – powiedział po meczu Rivers

Doc jak zwykle wszystko trafnie wydedukował jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy, w której dzięki rezerwie C’s prowadzili już 56:45. Koszykarze gospodarzy dali się w drugiej części spotkania totalnie zdominować. Największą porażkę doznali w pomalowanym bowiem przegrali aż 60:26. Cavs to za to jedna z najlepiej przechwytujących drużyn w NBA, a wczoraj udało jej się ukraść Celtom aż 10 piłek, co było ich najlepszym pod tym względem osiągnięciem sezonu.

Najwięcej oczek po stronie Cavs zanotował Anderson Varejao – 16. Brazylijczyk dołożył do tego osiągnięcia jeszcze 12 zbiórek. Tyle samo oczek zdobył rezerwowy Daniel Gibson, a dwa mniej Ramon Sessions.

Rajon Rondo Assist Report: 12 (średnio 14.1 na mecz) + 23 punkty. Było to już ósme double-double Rondo w czternastu ostatnich grach.