Magicy ograli Tłoki

W końcu, przebudził się najbardziej przepłacany wg. Forbesa gracz NBA, Rashard Lewis. Minionej nocy skrzydłowy Orlando przypomniał sobie najlepsze dni swojej kariery i wraz z J.J. Reddickiem i Mickaelem Pietrusem trafiał ważne trzy punktowe rzuty w czwartej kwarcie. Ponadto gra tego tercetu odmieniła losy spotkania i pozwoliła graczom Stana Van Gundy’ego zapomnieć o poprzednich przegranych starciach z Pistons.

Dla przypomnienia, Magicy od lat zmagają się z Tłokami. Przegrali z nimi play off 2003,2007 i 2008 roku. Swego czasu Pistons mieli receptę na team z Florydy, seryjnie wygrywając mecze w sezonie regularnym, nie tylko na własnym parkiecie! Ale to było kiedyś..

Do przerwy wiele wskazywało na to, że historia może się powtórzyć, a Tłoki miały realną szansę podbić Amway Center. Tay Prince popisywał się akcjami po obu stronach parkietu, a Rodney Stuckey udanie rywalizował z Jameerem Nelsonem. Już po pierwszych minutach, pierwszej odsłony gospodarze przegrywali 6-18!! W międzyczasie były gracz Magic, Ben Wallace, zaliczył swoją 10-tysieczną zbiórkę w NBA. Łącznie Big Ben uzbierał 9 piłek.

Mimo osiągnięcia podkoszowego Pistons, to jednak gospodarze wygrali walkę na tablicach, ważny element w końcowym rozrachunku i przy wyniku (41-36). Wallace – były najlepszy defensor ligi – ciągle jednak wie jak się broni! Udanie powstrzymywał Supermana (obecnie najlepszego defensora) w ataku, dając mu tylko szansę na 9 oczek..

Od trzeciej kwarty rozpoczęło się stopniowe przejmowanie kontroli nad spotkaniem przez Magików. Po dwie trójki trafili Reddick i Lewis, a trzy dodał Pietrus. Udane akcje notował, wracający do lepsej formy po urazie – Vince Carter. Dawny Air Canada zaliczył 13 pkt.
Ponadto wszechstronnie pokazał się Nelson. Jego punkty, asysty i zbiórki okazały się znów cenne dla Magii (9/9/6).

Nie popisał się nasz jedynak w NBA – Marcin Gortat. Polak dostał tylko 8 minut gry i zaliczył dziewicze dla niego, przewinienie techniczne za uwagi pod adresem sędziego. Center Magic miał tylko 2 zbiórki w tym spotkaniu..

Pistons obecnie mają na koncie dwie porażki pod rząd. Poprzednio przegrali oni po 2 dogrywkach z Knicks i są ostatnią ekipą Center Division. Magic mają na koncie 13. wygranych i 4 w serii wygranych z rzędu. Dzielą też pierwsze miejsce na Wchodzie z Boston Celtics. Następny mecz Orlando Magic rozegra z Chicago Bulls.

Orlando Magic – Detroit Pistons 90:79 (18:23, 25:22, 21:16, 26:18)

Czołowi strzelcy spotkania: Lewis 20, Carter 13, Pietrus 13 oraz Prince 16, Stuckey 14, Hamilton 12, Villanueva 12