A Ci dalej swoje, czyli derby Teksasu dla Dallas

Szósta wygrana z rzędu i trzynasta w sezonie stuknęła minionej nocy koszykarzom Dallas Mavericks, którzy w derbach Teksasu rozprawili się z Houston Rockets 101:91.

Bohater – jak zwykle Dirk Nowitzki, ale nie tylko. Niemiec zanotował wczoraj 20 punktów i 10 zbiórek, jednak przełom, który zapewnił Mavs (13-4) zwycięstwo zapewnił Caron Butler. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili siedmioma oczkami, a w trzeciej kwarcie gry Butler zdobył 11 punktów. Jego trójka na niespełna 4 minuty przed końcem tej odsłony dała gospodarzom prowadzenie 77:59. Doprowadzenie go do końca było dla Dallas już tylko formalnością.

Wszyscy potrafimy się bardzo dobrze wspierać, a na parkiecie jesteśmy w stanie pomóc sobie w każdej sytuacji. Na ten moment tworzymy drużynę kompletną, będąc jednocześnie na bardzo wysokim poziomie. – powiedział po meczu Shawn Marion.

Słowa koszykarza okazują się prawdziwe. Minionej nocy pięciu graczy Mavs zanotowało podwójne zdobycze punktowe i był to już dziewąty taki mecz w sezonie. Sam Marion już czwarty raz z rzędu zalicza 10 lub więcej punktów. Niestety mniej kolorowo jest obecnie po stronie Rockets (5-12). Houston notuje w tym sezonie tylko niespełna 40 % rzutow z gry. Ciekawe jest jednak to, iż zdobywają średnio 104.4 punktu na mecz, co jest pod tym względem piątym wynikiem w całej NBA.

„Ogólnie jesteśmy fatalni jeśli chodzi o penetracje. Jeżeli chodzi zaś o defensywę, to absolutnie nie umieliśmy poradzić sobie z Nowitzkim, czy w trzeciej kwarcie z Butlerem. Ci goście na prawdę świetnie się ze sobą rozumieją.”Rick Adelman, trener Rockets.