Heat grają lepiej ale przegrywają

Miami Heat odnieśli wczoraj ósmą porażkę w sezonie. Oprawcami Beach Boys byli tym razem zawodnicy Dallas Mavericks, którzy wygrali 106:95.

Mavs (12-4) odnieśli wczoraj trzynaste z rzędu zwycięstwo nad Heat (9-8). Minionej nocy z defensywą gości najlepiej radzili sobie Dirk Nowitzki (22 pkt) i Caron Butler (23 pkt).

Dobrze spisał się także Tyson Chandler, który poza zdobyciem 14 punktów, zanotował także 17 zbiórek, co złożyło się na jego czwarte double-double w tym sezonie. W ostatnich trzech meczach Chandler notował średnio 16.7 pkt oraz 14.3 zbiórki.

A Miami.. no cóż. Na papierze ciągle wygląda to fatalnie. Dla przykładu wczoraj trafili tylko 3/19 rzutów za trzy, a w trzeciej kwarcie dali sobie zaaplikować run 13-0, pudłując 10 rzutów z gry, co z pewnością przełożyło się później na wynik spotkania. Mimo wszystko optycznie gra Miami wyglądała lepiej.

Przede wszystkim lepszą komunikacją na parkiecie wykazują się Dwyane Wade i LeBron James. Pierwszy z nich zdobył tego wieczoru 23 punkty, drugi 22. Niestety u obu panów wciąż szwankuje skuteczność. James trafił jedynie 5 na 24 rzuty z gry, Wade 8 na 17. Coraz lepiej radzi sobie Chris Bosh – 22 pkt.

Niestety poza Wielką Trójką reszta Heat sprawuje się tak sobie. Rezerwowi z Florydy przegrali wczoraj z ławką Mavs 22:39. Ponadto goście znów przegrali w punktach z pomalowanego (26:48). Wczoraj w barwach Heat zadebiutował Eric Dampier. Niedawny wolny agent w ciągu ośmiu minut zanotował jeden faul i jedną zbiórkę.

Miami przegrali już 4 spośród 5 ostatnich spotkań, jednak widać, że Wielka Trójka zaczyna się dogrywać. Wczoraj na prawdę świetnie funkcjonowały takie elementy jak wymiana pozycji czy akcje po pick n’ rollach.

PS – Bardzo podoba mi się postawa Jamesa Jonesa. Ten chłopak powinien dostawać zdecydowanie więcej minut na parkiecie.