Udany rewanż Celtics. Rondo wraca do gry

Po sensacyjnej porażce z Toronto Raptors z 21 listopada, minionej nocy Boston Celtics zrewanżowali się, pokonując ekipę z Kanady 110:101.

W tamtym spotkaniu Celtics (12-4) nie mieli po swojej stronie Rajona Rondo, który dopiero wczoraj powrócił do gry po kontuzji ramienia. Jak się okazało, powrót lidera asyst okazał się kluczowy w wygranej nad Raptors (6-10).

Dzięki Rondo C’s wrócili do swojej standardowej taktyki opierającej się na zdobywaniu punktów z asyst. Aż 23 pierwsze celne rzuty padły z 22 asyst. W całym spotkaniu gospodarze rozdali ich ogółem 33, co było pod tym względem najlepszym osiągnięciem „Zielonych” w sezonie.

Najlepiej życie z podań wychodziło wczoraj Kevinowi Garnettowi, który zdobył 26 punktów, przy 11. zbiórkach. Po grze KG było widać, że porażka z Raptors sprzed sześciu dni bardzo leżała mu na sercu. – „Energia Kevina była dziś nie do opisania. Można się było tego spodziewać patrząc na jego reakcje po sobotniej przegranej z Raptors. On dziś był jak atleta, cały sezon taki jest.” – powiedział po meczu Doc Rivers, trener C’s.

Po stronie gości dobrze wypadł ściągnięty tego lata z Olympiakosu Pireus Linas Kleiza, który zdobył 18 pkt. z ławki. Kto wie jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby nie fatalna dyspozycja Sonny’ego Weemsa, który spudłował wszystkie 9 rzutów z gry. Nowy nabytek Raptors Peja Stojakovic zdobył 13 oczek w 15 minut – wszystkie w drugiej połowie.

Rajon Rondo Assist Report: 14 (średnio 14.2 na mecz) + 4 punkty. 8 pierwszych asyst playmaker C’s rozdał już w pierwszej kwarcie.

Ważne: W trzeciej kwarcie złamania prawej stopy doznał Reggie Evans. Według opinii lekarzy podstawowy skrzydłowy Raptors wróci do gry za parę tygodni.

Boston Celtics 31 27 28 24 110
Toronto Raptors 20 32 15 34 101

BOS: Garnett 26 (11 zb), Davis 18, Pierce 18, Allen 17, S. O’Neal 16, Erden 8, Rondo 4 (14 as), Robinson 2, Daniels 1, Wafer 0, Bradley 0, Harangody 0

TOR: Kleiza 18, Barbosa 14, Stojakovic 13, Bargnani 11, Johnson 11, DeRozan 8, Evans 7, Bayless 7, Dorsey 0, Wright 0, Weems 0

Komentarze do wpisu: “Udany rewanż Celtics. Rondo wraca do gry

1. peja 13 w 15 minut – nawet nawet, ale ciekaw jestem kiedy Raps zaczną nim trejdować