D-Will lepszy w pojedynku dwóch najlepszych rozgrywających Zachodu

Deron Williams kontra Chris Paul, te dwie gwiazdy spotkały się na parkiecie Energy Solutions Arena w Salt Lake City. Obaj rozgrywający walczą o miano najlepszego, a jak wszyscy dobrze wiemy, początek tego sezonu to wielkie popisy rozgrywających od Chrisa Paula po Derona Williamsa na Zachodzie i od Rajona Rondo po Derricka Rose’a na Wschodzie. Stąd pojedynek był jeszcze bardziej prestiżowy, a zwycięstwo ważne dla każdej ze stron!

Dobra wiadomość dla fanów Utah Jazz to fakt, że w sparingowych gierkach na treningu brał już udział Memo Okur. Okazuje się, że turecki środkowy ma jeszcze realne szanse na grę i powrót na parkiet przed końcem roku (stąd jego nazwisko na liście do głosowania do Meczu Gwiazd to nie żadna pomyłka).

Utah przede wszystkim zagrało bardzo zespołowo w tym spotkaniu; zarówno w ataku (27 asyst) jak i w obronie (42% z gry przyjezdnych i tylko 4.celne trójki gości).

Ważne fakty w tym meczu, to Szerszenie po raz pierwszy w tym sezonie, przegrały drugi mecz pod rząd. Team Monty’ego Williamsa zanotował o 5.strat więcej od standardowo traconych 13.piłek na mecz. Ponadto, Hornets, faulując, pozwolili Jazz-manom na 100% skuteczność z linii rzutów wolnych (19/19!!).

Świetny start drugiej kwarty, dali drużynie Jerry’ego Sloana rezerwowi. Earl Watson, Ronnie Price, Francisco Elson, a także mający za sobą bardzo udane, ostatnie występy – C.J.Miles – wypracowali gospodarzom 10. punktową zaliczkę. Do przerwy Jazz prowadzili 61-51.

W drugiej połowie, a zwłaszcza w 4kw. swoją obecność mocno zaznaczyli podkoszowi Utah. Zarówno Al Jefferson (23pkt/10zb) jak i Paul Millsap (17pkt/7zb) okazali się lepsi w konfrontacji z Davidem Westem (15pkt/5as) i Emeką Okaforem (7pkt/10zb).

Główni bohaterowie tej potyczki, Chris Paul i Deron Williams, zagrali bardzo podobnie i na zbliżonym poziomie, z tym, że to Williams cieszył się z końcowego sukcesu swojego i kolegów (punktował też nieco lepiej). CP-3 zdobył 17pkt/9as/5przech. 26pkt/11zb/5przech. to z kolei dorobek DW-8. Warto podkreślić ,że gracz Utah zmaga się z urazem nogi, który nie przeszkodził mu rozegrać jedno z najlepszych spotkań w sezonie.

Końcowy wynik 105-87 i 11. wygrana w sezonie Jazz. Tyle samo wygranych, ale o dwie przegrane mniej – bo 3. – mają nieco zablokowane od meczu z Clippersami – Szerszenie.