D-Will lepszy w pojedynku dwóch najlepszych rozgrywających Zachodu

Deron Williams kontra Chris Paul, te dwie gwiazdy spotkały się na parkiecie Energy Solutions Arena w Salt Lake City. Obaj rozgrywający walczą o miano najlepszego, a jak wszyscy dobrze wiemy, początek tego sezonu to wielkie popisy rozgrywających od Chrisa Paula po Derona Williamsa na Zachodzie i od Rajona Rondo po Derricka Rose’a na Wschodzie. Stąd pojedynek był jeszcze bardziej prestiżowy, a zwycięstwo ważne dla każdej ze stron!

 

Dobra wiadomość dla fanów Utah Jazz to fakt, że w sparingowych gierkach na treningu brał już udział Memo Okur. Okazuje się, że turecki środkowy ma jeszcze realne szanse na grę i powrót na parkiet przed końcem roku (stąd jego nazwisko na liście do głosowania do Meczu Gwiazd to nie żadna pomyłka).

Utah przede wszystkim zagrało bardzo zespołowo w tym spotkaniu; zarówno w ataku (27 asyst) jak i w obronie (42% z gry przyjezdnych i tylko 4.celne trójki gości).

Ważne fakty w tym meczu, to Szerszenie po raz pierwszy w tym sezonie, przegrały drugi mecz pod rząd. Team Monty’ego Williamsa zanotował o 5.strat więcej od standardowo traconych 13.piłek na mecz. Ponadto, Hornets, faulując, pozwolili Jazz-manom na 100% skuteczność z linii rzutów wolnych (19/19!!).

Świetny start drugiej kwarty, dali drużynie Jerry’ego Sloana rezerwowi. Earl Watson, Ronnie Price, Francisco Elson, a także mający za sobą bardzo udane, ostatnie występy – C.J.Miles – wypracowali gospodarzom 10. punktową zaliczkę. Do przerwy Jazz prowadzili 61-51.

W drugiej połowie, a zwłaszcza w 4kw. swoją obecność mocno zaznaczyli podkoszowi Utah. Zarówno Al Jefferson (23pkt/10zb) jak i Paul Millsap (17pkt/7zb) okazali się lepsi w konfrontacji z Davidem Westem (15pkt/5as) i Emeką Okaforem (7pkt/10zb).

Główni bohaterowie tej potyczki, Chris Paul i Deron Williams, zagrali bardzo podobnie i na zbliżonym poziomie, z tym, że to Williams cieszył się z końcowego sukcesu swojego i kolegów (punktował też nieco lepiej). CP-3 zdobył 17pkt/9as/5przech. 26pkt/11zb/5przech. to z kolei dorobek DW-8. Warto podkreślić ,że gracz Utah zmaga się z urazem nogi, który nie przeszkodził mu rozegrać jedno z najlepszych spotkań w sezonie.

Końcowy wynik 105-87 i 11. wygrana w sezonie Jazz. Tyle samo wygranych, ale o dwie przegrane mniej – bo 3. – mają nieco zablokowane od meczu z Clippersami – Szerszenie.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *