A jednak Clippers!

W Los Angeles spotkała się drużyna z najlepszym bilansem w lidze-New Orleans Hornets, i autsajder ligi-ekipa gospodarzy Clippers. Po ciężkich bojach drugie zwycięstwo z sezonie odnieśli koszykarze z Miasta Aniołów, pokonując przyjezdnych 99-95.

Od początku spotkania przewodzili gracze z Luizjany, stopniowo powiększając przewagę, która w połowie drugiej kwarty sięgnęła 12″oczek” 49-37.Szybko jednak okazało się że Clippers, znudzeni seryjnymi porażkami, nie oddadzą zwycięstwa tak łatwo. Do połowy różnica stopniała do dwóch punktów, głównie  za sprawą świetnie grającego Aminu, który wszystkie swoje punkty zdobył w pierwszej połowie spotkania (16).

Po zmianie stron coś zatrzymało się w ekipie z Luizjany i przy skuteczności z gry, w trzeciej kwarcie 33%, ich gra się posypała. Seryjnie nie trafiali głównie Ariza i Belinelli, co skrupulatnie wykorzystali gospodarze, wychodząc na prowadzenie 77-73. W ostatniej odsłonie meczu świetnie prezentował się głownie Gordon (27pkt), oraz niespodziewanie Brian Cook, który zaznaczył swoją obecność trafieniami z dystansu oraz spod kosza. Z drugiej strony dobrze spisywał się David West (30pkt), który trzymał wynik dla Hornets. Przez ostatnie 3 minuty spotkania w szeregi obu ekip wdarła się nerwowość. Mnóstwo niecelnych rzutów, strat oraz nietrafionych rzutów z linii, kosztowało kibiców w Staples Center wiele nerwów i dodatkowych emocji.

Z całego zamieszania zwycięsko wyszli jednak koszykarze Clippers, którzy przerwali serię 9 porażek z rzędu w tym sezonie oraz 15 porażek z Hornets. Było to ich pierwsze zwycięstwo nad ekipą z Luizjany od 8.I.2007.Kalifornijczycy przystąpili do meczu bez kontuzjowanego Kamana, pauzującego siódmy mecz z rzędu (skęcona kostka) oraz Barona Davisa (kolano),byłego zawodnika Hornets. Blake Griffin po raz ósmy w tym sezonie zanotował double-double.W ekipie gości zaś zadebiutował Jarett Jack, ex- Raptor rzucił 12pkt i zaliczył 4as.

Czy to przełom dla koszykarzy Clippers przekonamy się już 25.XI, gdy zmierzą się z ekipą Sacramento. Biorąc pod uwagę bilans obu drużyn może być to równie ciekawe spotkanie.

Los Angeles Clippers (2-13)