Nuggets wygrywają z Nets

Denver Nuggets pokonali we własnej hali New Jersey Nets 107-103. Bilans graczy z Colorado nie napawa optymizmem,dlatego też zwycięstwo nad Nets,choć nie przyszło im bez trudu było spotkaniem „Must Win”.

28 punktów Carmelo Anthony’ego który przed sezonem przymierzany był do zespołu „Siatek”,pokazał że władze z New Jersey mają czego żałować.Oprócz „Melo” świetnie spisał się brazylijczyk Nene który dorzucił 22 „oczka” o zebrał 8 piłek.Od początku spotkania gracze z Colorado narzucili swoje tempo,lecz dopiero po przerwą uzyskali dość pokaźną przewagę 56-65. Równo i zespołowo grający zespół z Nets,dzielnie odpierał atak gospodarzy i nie pozwalał odjechać wynikowi za bardzo. Aż siedmiu zawodników gości uzyskało na swoim koncie dwucyfrową ilość punków.Wśród nich wyróżniał się głównie Lopez (20pkt) oraz wchodzący z ławki Jordan Farmar (14).Na 1:44 przed końcem spotkania celnym rzutem zza łuku popisał się Travis Outlaw,który zmniejszył przewagę Nuggets do dwóch punktów 103-101.Wtedy jednak do gry zabrał się lider gospodarzy,który rzutem o deskę oraz dwoma celnymi trafieniami z linii przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.

Pod koniec pierwszej kwarty podczas starcia pod koszem nos złamał Billups, któremu założono kilka szwów i już w połowie drugiej kwarty wrócił by wesprzeć swoich kolegów.Nuggets wygrali siedem z ośmiu ostatnich gier przeciwko Nets,natomiast goście przegrali 3 z 4 meczy podczas wycieczki na zachodnie wybrzeże i z bilansem 4-9 piastują przedostatnie miejsce w swojej konferencji.

Denver Nuggets (7-6) 28 31 24 24 107
New Jersey Nets (4-9)