Thunder bez Duranta ogrywają Celtics

Pierwszą porażkę przed własną publicznością odnieśli koszykarze Boston Celtics. Wice-mistrzów NBA pokonali osłabieni brakiem Kevina Duranta Oklahoma City Thunder.

To był pierwszy tak słaby występ Celtics (9-3) w tym sezonie. Podczas nieobecności na parkiecie lidera Thunder (8-4) Kevina Duranta, rolę dowódcy zespołu przejął mistrz świata z Turcji, a więc Russell Westbrook.

Jak się okazało, 22-letni playmaker spisał się świetnie. W całym meczu zdobył 31 punktów, notując 6 asyst. Westbrook był na tyle ważną postacią, że nie schodził z parkietu przez 3 kwarty. Obecny sezon zdaje się być najlepszym w karierze młodego rozgrywającego, ponieważ nigdy wcześniej nie notował średnio 25.8 punktów w ciągu pięciu ostatnich gier.

Mimo wszystko dobra forma Russella nie wystarczyła do gładkiego zwycięstwa nad C’s. Cały mecz wyrównany, jednak widać było, że bostończycy bardzo się męczyli. W czwartej kwarcie Green Team przegrywał w pewnym momencie 9. oczkami, a szansę na zmniejszenie straty miał Glen Davis, który nie wykorzystał trzech z czterech rzutów osobistych.

Oklahoma spisała się świetnie, szczególnie w defensywie, co podkreślił po spotkaniu sam Westbrook:

„Obrona, zbiórki, przechwyty. Dosłownie wszystko robiliśmy pod kątem bronienia i to doprowadziło nas do wygranej. Czasami po prostu nie nastawiamy się na rzucanie tylko po prostu bronimy.”

Przez tę niecną filozofię Boston Celtics mieli wielkie problemy w konstruowaniu składnych akcji. Najlepszym strzelcem był Kevin Garnett z zaledie 16. punktami. Na wyróżnienie zasłużył jednak Shaquille O’Neal, który znów imponował skutecznością (5/5 z gry, 11 pkt).

Ważne: Przed rozpoczęciem spotkania nagrodę za przełamanie granicy 20 tysięcy punktów w karierze odebrał Paul Pierce (14 pkt).

Rajon Rondo Assist Report: 7 (średnio 14.3 na mecz) + 14 pkt.

Boston Celtics 23 23 23 15 84
Oklahoma City Thunder 25 24 28 12 89

BOS: Garnett 14, Pierce 14, Rondo 14, S. O’Neal 11, Allen 8, West 7, Davis 6, Robinson 4, Daniels 2, Erden 2, Harangody 0

OKC: Westbrook 31, Ibaka 13, Harden 12, Mayon 9, Sefalosha 6, White 6, Ivey 6, Krstic 4, Collinson 2, Peterson 0

Innym ciekawym meczem minionej nocy była konfrontacja Miami Heat z Charlotte Bobcats. Ostatecznie, po zaciętej końcówce lepsi okazali się Beach Boys.

Mimo wszystko przegrana znów była blisko. Za blisko. Wielka Trójka zdobyła łącznie 54 punkty, a mimo to Bobcats (4-8) do ostatnich minut mieli wygraną w zasięgu.

Na nieco ponad 4 minuty przed końcem Heat (8-4) przegrywali 80:82, jednak wtem sprawy w swoje ręce postanowił wziąć LeBron James, który w całym meczu zdobył 32 punkty, a razem z Chrisem Boshem (22 pkt.) stworzył świetny duet. Niestety, formą bardzo odstawał tego wieczoru Dwyane Wade. Flash zdobył 11 pkt i trafił tylko 4/17 rzutów z gry. Widać, że pełnia formy jest jeszcze przed nim. Po stronie gości najlepiej grał tego wieczoru Stephen Jackson, który zdobył 30 punktów.

Ważne: Bosh zanotował tego dnia także 17 zbiórek, co było pod tym względem jego najlepszym osiągnięciem w tym sezonie. Ponadto trafił 8 na 8 rzutów osobistych, kontynuując serię celnych wolnych, której wynik na ten moment wynosi 19.