Świetny West, „Szerszenie”znowu górą

W spotkaniu pomiędzy New Orleans Hornets a Cleveland Cavaliers faworyt był tylko jeden.Koszykarze z Luizjany bez problemu ograli mocno przebudowany zespół z Ohio 108-101.

Na początku spotkania goście napędzili stracha,koszykarzom Hornets wygrywając pierwszą odsłonę 28-26.Świetnie spisywał się Jamison autor 11pkt w tej części meczu.W drugiej kwarcie nastąpiło przebudzenie gospodarzy i wyraźnie było widać że obraz pierwszej częsci spotkania nieco im się nie spodobał i wyzwolił w nich więcej enrgii.Ta kwarta wyraźnie należała do „Szerszeni”którzy za sprawą 12 „oczek” Belinelliego oraz ławki rezerwowych,wygrali tą odsłonę 36-15,i przy 19 punktowym prowadzeniu trudno było się spodziewać pierwszej porażki przed własną publicznością.

Dzielnie walczący koszykarze Cavaliers nie przyjechali jednak do New Orleans Arena by przejść obok meczu,i próbowali po zmianie stron odwrócić losy spotkania. Wygrali nawet trzecią kwartę 25-19 i pełni nadziei przystąpili do ostatniej części meczu.Niestety dla gości krótkie zrywy głównie Gibsona i Parkera na nic się zdały i przy świetnej dyspozycji Westa (34pkt),który skutecznie oddalał niebezpieczeństwo ze strony przyjezdnych,”Kawalerzyści” w końcu musieli uznać wyższość najlepszej drużynie na parkietach NBA.

Było to najlepsze spotkanie West w obecnych rozgrywkach,14/20 z gry,11 zbiórek,który robił co chciał z podkoszowymi graczami graczy z Ohio.Nie powstrzymały go nawet brutalne faule ze strony Hollinsa i Grahama,który po jednym z nich został wyrzucony z boiska.Po raz pierwszy w tegorocznych rozgrywkach Hornets dali rzucić przeciwnikowi 100pkt,nie niosło to za sobą jednak żadnych konsekwencji.Po stronie Cleveland zawiodła skutecznośc z gry 30/86 (35%),i chociaż trafili 32 z 34 prób z linii nie potrafili zatrzymać Hornets,dla których była to dziesiąta wygrana w tym sezonie.Ciekawostką może być fakt że Stojaković oddając 5 „trójek ” (trafił tylko jedną),wskoczył na piąte miejsce w historii pod względem oddanych rzutów zza łuku (4,281),wyprzedzając tym samym Nicka Van Exela.

New Orleans Hornets (10-1)