Chris Childs (43)
Ryan Bowen (35)

Dziś zaczniemy od:

To tak przypominając dokonania Chrisa Childsa.Na poważnie to dziś w historii działo się nadspodziewanie dużo,poczynając od ubiegłorocznego „Game Winner Dunk” z Houston,Josha Smitha,wszyscy napewno go pamiętają.

Nieco wcześniej świat koszykarski zobaczył spotkanie, które w historii zapisało się grubymi literami.Mówie tutaj o spotkaniu New Jersey Nets-Orlando Magic z 1993 roku.To właśnie w tym dniu 17 lat temu niejaki Shaquille O’Neal zdobył 24pkt,28zb i 15 bloków!!!…Tym samym wyrównał wynik Manute Bola,który w 1987 również zaliczył 15 czap (nieźle co)?W drużynie Nets z powodu kontuzji tylko 6 minut zagrał Jayson Williams,który z pewnością nie pozwoliłby na taki „Huge Game” Shaqa.Tak czy inaczej cyfry te wzbudzają zachwyt i szacunek.

Również 20.XI tyle że w roku 1996 odbył się mecz Supersonics-Bullets,który zakończył się dopiero po 2(OT),a pojedynek Kempa (34pkt) z Webberem (34) był ozdobą spotkania.Wygrała drużyna Sonics 115-110.
W roku 1992 Lakers grali z Bulls i oprócz tego że Jordan zaliczył 54pkt,jeden z 31 meczy +50 w karierze „Air Jordana”,pojedynek zakończył się po dogrywce,a wygrali „Jeziorowcy” 120-118.
W tym samym dniu Heat grali z 76-ers a na roztrzygnięcia w tym meczu kibice czekali aż 63 minuty.Trzy dogrywki,niezwykły pojedynek między Glenem Rice’em (35pkt) i Jeffem Hornackiem (32) to tylko namiastka tego co działo się w The Spectrum.Philadelphia wygrała 129-128.

Ciekawostki :

• A.C. Green pobił rekord NBA pod względem gier z rzędu (907),wyprzedzając Randy Smitha (906),zawodnika grającego na przełomie lat 70’i 80′.Green kontynuował wyczyn i w sezonie 2000/01 wyśróbował swój wynik do 1,192 meczy.
  • w 1992 Karl Malone rzucił 34 punkty w wygranym meczu z Indiana Pacers i tym samym przekroczył barierę 15,000 punktów w karierze.
  • Hakeem Olajuwon zawodnik Rockets Houston w 1999 roku,w przegranym meczu ze Seattle 107-110 w drugiej kwarcie zaliczył swój 2,000 przechwyt.Jest jedynym zawodnikiem w historii który prócz 2,000 przechwytów zaliczył ponad 2,000 bloków.