Kontuzje, urazy (2) i nie tylko..

Theo Ratliff nie będzie mógł grać, przez co najmniej 4 tygodnie z powodu urazu kolana. Podkoszowy Lakers przeszedł operację lewego kolana, w włodarze Jeziorowców już szukają następców na jego miejsce.

W tym gronie są Jake Voskuhl (obieżyświat pełną gębą w NBA,Europie czy Chinach), Steven Hunter (Nuggets,Sixers za sobą), czy Sean May (niespełniony talent – zaczynał przygodę NBA z wysokiego miejsca w drafcie) oraz (uwaga!!) Erick Dampier (kojarzony z Miami, Houston gdzie był już jedną nogą czy Phoenix).

Co zastanawiające, Dampier, nie dawno wspominał, iż może zagrać w drużynie walczącej o tytuł (chciał w Miami), a teraz może nie przystać na kilkutygodniową ofertę Lakers (już marudzi). Moje zdanie: czy ten center wie, czego naprawdę chce? Wie ,że nie chce być zmiennikiem, chce grać w dobrym klubie, ale nie parę tygodni..Może boi się rywalizacji z powracającym Bynumem i Gasolem?

Garrett Temple (zwolniony niedawno ze Spurs) oraz Patrick Beverley (grał w preseason dla Heat; wcześniej Olympiakos)) w Memphis? Bardzo możliwe. Trener Lionell Hollins szuka wzmocnień i wsparcia dla Mike’a Conleya i O.J. Mayo. Jak na razie Niedźwiadki przegrały 8. spotkań muszą coś zmienić by myśleć o play off.

Danny Green zastąpi zwolnionego ze Spurs Temple’a, Eks gracz Cavaliers ma za sobą sezon gry w Cleveland i podczas jego notował kilka minut na parkiecie i średnią 2 oczka na mecz. Czy teraz będzie lepiej, grając za plecami Richa Jeffersona?

Chauncey Billups jest na liście życzeń: New York Knicks, Charlotte Bobcats, Miami Heat i Detroit Pistons. Kto wie czy obecny sezon nie będzie ostatnim Big Shota w Denver (możliwość odstąpienia od potencjalnej umowy na sezon 2011/12) ? Wygląda na to, że Wielki Samorodek rozpadnie się na małe części, bo z zespołu odejść planują min. Melo Anthony i K-Mart. Co ważne, George Karl też chce odejść i realnie myśli o przerwie w trenerce lub zmianie klimatu!!

Do gry natomiast wracają Johnny Flynn (T-Wolves), Randy Foye (L.A.Clippers), Joel Przybilla (Blazers) i Rodrigue Beabouis (Mavs). Niewykluczone, iż ten pierwszy zacznie od D-League?! Z innej beczki – przerwa Yao Minga potrwa tydzień dłużej niż sugerowano. Wróci może pod koniec następnego tygodnia..ból stopy ciągle doskwiera.

Skrzydłowy Rockets – Jared Jeffries był bliski podjęcia decyzji o opuszczeniu stanu Teksas i powrotu do Big Apple. Eks Knickerbocker był gotów wykupić swój kontrakt od Rockets jednak do transkacji nie doszło.

Phoenix Suns podpiszą kontrakt z Earl’em Barronem, niegdyś graczem Heat (swoją drogą bardziej podoba mi się gra jego niż Joela Anthony!)

 

29-letni center, który zaliczył udane występy pod koniec zeszłego sezonu w Nowym Jorku (zdziwiło mnie, że nie dostał tam propozycji dalszej gry) miałby uzupełnić lukę po kontuzjowanym Robinie Lopezie. Wg. mnie na pewno przyda się w Arizonie i skorzysta z niejednej szansy gry

David Lee nabawił się kontuzji łokcia w środowym spotkaniu przeciwko NY Knicks. Sugerowano nam, że przerwa może potrawać nawet do połowy grudnia. W między czasie podkoszowy Warriors przeszedł operację łokcia i za 2 tygodnie planowany jest jego come back.

Słynne już „azbestowe spotkanie” pomiędzy New York Knicks a Orlando Magic, które miało odbyć się 2 listopada, zostało przełożone na 28 marca.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *