Pierwsza porażka Szerszeni

Nobody’s perfect. Minionej nocy ostatnim zespołem w sezonie, który zanotował porażkę zostali New Orleans Hornets. „Szerszenie” w meczu wyjazdowym uległy Dallas Mavericks 95:98.

Od początku spotkania wszystko wskazywało na to, że Hornets (8-1) zgarną w Dallas kolejną wygraną. Mimo wszystko Mavs (7-2) w czwartej kwarcie doznali niebotycznego zrywu, który dał im siódme zwycięstwo w sezonie.

Na siedem minut przed końcem meczu, goście prowadzili 87:77, jednak wtem Jason Kidd swoim rzutem za trzy punkty zapoczątkował run 21-8. Trójki okazały się bardzo ważnym elementem wygranej gospodarzy. W czwartej kwarcie trio Jason Kidd – Dirk NowitzkiJason Terry trafili sześć trójek, które złożyły się na ich 27 spośród 29. ostatnich punktów Dallas.

Ostatnia odsłona gry była zaś zupełnie nieudana dla koszykarzy Hornets, którzy „popisali się” w niej skutecznością na poziomie 30,4 % (7/23). Co ciekawe, „Szerszenie” zanotowały w Dallas czwartą porażkę z rzędu, a na 15 ostatnich spotkań przegrały aż 14 razy.