Cavaliers złapani w „Sieci” we własnej hali

Czwartą porażkę w sezonie i trzecią przed własną publicznością zanotowali minionej nocy koszykarze Cleveland Cavaliers. Tym razem lepsi w Quicken Loans Arena okazali się zawodnicy New Jersey Nets.

Nets (3-5) przerwali wczoraj swoją passę pięciu kolejnych porażek, pokonując Cavaliers (4-4), z którymi w ostatni czwartek przegrali.

„Kawalerzyści” fatalnie radzili sobie tego wieczoru na tablicach. Ogółem zanotowali 40 zbiórek przy 48. rywali, jednak przegrali sromotnie w punktach drugiej szansy, bo aż 7-19. Przełomowym punktem w wiktorii ekipy Avery’ego Johnsona była trzecia kwarta, która dla Cavs okazała się pechowa w każdej z trzech wcześniejszych porażek. New Jersey wygrało trzecią odsłonę 25:17, a w czwartej wyprzedzili gospodarzy o 7 oczek.

Po stronie gości na brawa zasłużyli Devin Harris – 31 punktów i 9 asyst – oraz Anthony Morrow – 21 oczek. Do wygranej nad Cleveland z pewnością przyczynił się także Jordan Farmar, który wchodząc z ławki zanotował 12 pkt, 6 zbiórek i 6 asyst.

Zupełnie inaczej radzili sobie playmakerzy po stronie gospodarzy. Do formy po kontuzji wciąż nie może dojść Mo Williams – 8, a Daniel Gibson zdobył 5 oczek, trafiając 2 na 10 rzutów z gry. Dobrze spisali się jedynie J.J. Hickson 15 pkt, a po oczku mniej dołożyli Ramon Sessions i Antawn Jamison.

Ważne: Wygrywając z Cleveland Cavaliers, koszykarze New Jersey Nets przerwali passę dziewięciu kolejnych porażek z tą drużyną.