Pierwsza porażka Hawks

Skończył się łatwy terminarz dla Hawks i zaczęły się problemy. W spotkaniu z przebudowanymi Suns do końca mieli szansę na wygraną, ale ostatecznie świetna gra duetu Horford – Johnson to było zbyt mało.

Proces odbudowy Phoenix Suns nie jest prosty biorąc pod uwagę rywali z jakimi musieli mierzyć się na początku rozgrywek. Dodatkowo wkomponowanie do składu Hedo Turkoglu po słabym sezonie w Raptors i przesunięcie go praktycznie o 2 pozycje bliżej kosza niż miał w zwyczaju grać w swoim najlepszym sezonie w Magic sprawia dodatkowe kłopoty.

It’s going to take us a month, two months, to get to the point where we really know who we are.Steve Nash

Suns mają duże problemy ze zbiórkami, ale nie powinno to dziwić, gdy ich najlepszym podkoszowym graczem jest co najwyżej przeciętny Robin Lopez. To powoduje, że ciężar gry jest przeniesiony na rzuty z wyskoku z półdystansu i dystansu i akcje penetracyjne Nasha. Dodatkowo skład Suns z biegnącym czasem po mału traci możliwości do gry run-and-gun.

Największym probleme Hawks we wczorajszym meczu była słaba obrona. Jak powiedział Joe Johnson – nie zatrzymywali akcji, które normalnie bezproblemowo kasują. Dlatego też w końcówce musieli decydować się na faulowanie graczy Suns, a Steve Nash trafiając 4/4 z linii rzutów wolnych zabezpieczył nieznaczną wygraną gości.

Najlepiej wśród graczy z Atlanty zaprezentowali się wspomniany Horford (30pkt, 10zb, 5ast), Johnson (34pkt, 7zb, 6ast) i Smith (19pkt, 9zb). Phoenix Suns prowadzili natomiast będący ostatnio w bardzo dobrej formie Jason Richardson (21pkt) i Steve Nash (19pkt, 15ast), ale także grupa graczy rezerwowych (na czele z Jaredem Dudley’em).

Ciekawostki:

  • Josh Smith dzięki jednemu blokowi zaliczonemu we wczorajszym spotkaniu wyprzedził na liście najlepiej blokujących graczy Hawks Dikembe Mutombo i obecnie z wynikiem 1095 jest na drugim miejscu
Phoenix Suns (3-3) 30 31 29 29 118
Atlanta Hawks (6-1) 28 22 38 26 114

Suns: Hill 14, Turkoglu 11, Lopez 11, Nash 19 (15ast), Richardson 21, a także Childress 11, Warrick 6, Frye 8, Dudley 15, Dragic 6

Hawks: Smith 19 (9zb), Horford 30 (10zb, 5ast), Collins 0, Bibby 12, Johnson 34 (7zb, 6ast), a także Jamal Crawford 11, Powell 4, Pachulia 0, Teague 4, Jordan Crawford 0

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *