Sloan goni Riley’a

Drugi udany występ Jazz-manów

Drapieżcy zaatakowali Salt Lake City?! Niestety nic podobnego nie miało miejsca..Gracze z Utah odparli ataki Dinozaurów i dzięki postawie trzech swoich graczy, którzy przekroczyli granicę 20 oczek, ograli jedyny kanadyjski team w lidze.

Dzięki drugiej wygranej w 65. sezonie, Jerry Sloan, jest już tylko o 4.wygrane od trzeciego na liście wszech czasów pod względem zwycięstw, Pata Riley’a. Gościom na nic zdała się świetna postawa Włocha Bargnaniego (26pkt i 9zb).

Zespół z mormońskiej stolicy okazał się wyjątkowo niegościnny dla Dinozaurów. Już w pierwszej kwarcie zaaplikował rywalom aż 41 punktów, pozwalając rzucić przyjezdnym zaledwie 22..Co ważne w całym meczu team Sloana, pozwolił przyjezdnym na trzy celne rzuty zza łuku 7,24m – podczas gdy wspomniany Bargnani i Kleiza lubują się w tym elemencie gry.

 

Team z Utah również pokazał rywalom co znaczy zespołowe granie. Ich lider Deron Williams nie tylko był o krok o potrójnego dubletu (22pkt/14as/8zb), ale również pozwolił kolegom na osiągnięcie pułapu 30 asyst w meczu. Dla porównanie goście odnotowali tylko 16 podobnych zagrań..

Williamsa udanie wspierał duet podkoszowych: Jefferson – Millsap. Łącznie zdobyli oni 48 oczek i zebrali 12 piłek, tracąc tylko dwie w meczu. Jednego punktu, natomiast zabrakło C.J. Milesowi, również do dogonienia kolegów z 20 oczkami na koncie. Miles jednak trafiał doskonale za trzy, trafiając aż 5 z 6 prób. W ogóle Jazz mani trafiali z lepszą o 12 procent skutecznością z gry, notując 56%.

Trener Triano musi coś zmienić w grze swojego zespołu – głównie chodzi o defensywę – inaczej nie będzie większych szans dla fanów Raptors na oglądanie zespołu walczącego o play off w tym sezonie. Jak na razie spekuluje się o możliwym odejściu Jarretta Jacka do Miami. Ciekawe co z tego wyjdzie (zwłaszcza, kiedy w ciągu dwóch ostatnich sezonów sporo pauzował Calderon)?

Toronto (1-3) 22 25 37 24 108
Utah (2-2) 41 22 25 34 125

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *