Przedsezonowe zapowiedzi – New Orleans Hornets

Jak mocno żądlić będą Szerszenie?

Bilans poprzedniego sezonu: 37-45

Kluczowe wzmocnienia: Trevor Ariza, Marco Belinelli, Jerryd Bayless

Będzie jego/ich brakowało: Darren Collison (zwłaszcza jak Chris Paul zechce w końcu opuścić statek!!)

Na co ich stać? Na równorzędną walkę o 7/8 miejsce na Zachodzie i poprawę bilansu zwycięstw do przegranych na ok. 45. Jedynym warunkiem jest poważne granie Chrisa Paula (nie może dla dobra zespołu przebąkiwać o zmianie barw klubowych). Wiele będzie zależało właśnie od chemii w drużynie i sposobu prowadzenia przez nowego trenera-debiutanta Monty’ego Williamsa (eks asystent w Blazers). Wzmocnienia poszły w dobrym kierunku, gdyż Szerszenie rozwinęły skrzydła za sprawą Trevora Arizy i wsparły weterana, przy rzutach z dystansu, Peję Stojakovića – Włochem Belinellim. Jerryd Bayless to równie dobry ruch, w ostatniej chwili. Pozyskanie tego niezwykle szybkiego obbrońcy z Portland, na pewno pozwoli na parę minut oddechu dla Paula.

Najlepsze akcje Szerszeni z zeszłego sezonu:


Co zrobi ich trener? Przede wszystkim musi poprawić defensywę swojego nowego zespołu i odpowiednio zmotywować lidera drużyny – Chrisa Paula. Jeśli inni gracze zobaczą, że Paul ma wiele chęci by walczyć razem z Hornets i bić się o play off, wówczas Szerszenie spokojnie powinni wrócić do formy sprzed dwóch sezonów. Na pewno dobra rzecz dla klubu i jego fanów do nowe twarze w drużynie, które mogą znacząco podwyższyć swoje statystyki i będą miały ku temu cenne minuty.

Nurtujące mnie pytanie: Czy Chris Paul okaże się graczem, który scali/zburzy zespół?

Pierwsza piątka: Paul – Thornton – Ariza – West – Okafor

Liderzy drużyny: Chris Paul i David West

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *