Przedsezonowe zapowiedzi – Miami Heat

Przyszła dynastia? Skazani na sukces??

Bilans poprzedniego sezonu: 47-35

Kluczowe wzmocnienia: LeBron James, Chris Bosh

Będzie jego/ich brakowało: Mike Miller (zawodnik, który odkąd pamiętam nie może rozwinąć swoich skrzydeł ze względu na kontuzjogenność, wróci na parkiet w styczniu).

Na co ich stać? Na pewno na wielką klapę! Jeśli nie wejdą, co najmniej do finału Konferencji Wschodu. Poważnie rzecz biorąc, nawet Michael Jordan nie miał tak wielkiego wsparcia i tak wszechstronnych graczy w mistrzowskiej ekipie (1996-1998), a na pewno nie Kobe Bryant (nawet jak grał z Shaq’iem). Nowe, ulepszone, przebudowane i przyszłościowe Heat to drużyna, która może zdominować ligę przez następne lata (4-5??) Nazwiska Wade’a i Haslema, dostały tak mocne wsparcie jak osoby: Jamesa, Bosha, Millera czy House’a. Weteranów też nie brakuje jak Howard, Stackhouse i Illgauskas. Wszystko rozbija się o chemię w drużynie i o zdrowie graczy! Kilku z nich zna smak gry w finałach NBA, a dwóch ma mistrzostwo NBA na swoim koncie (Wade i Haslem).

Zapowiedź nowych Heat:

Co zrobi ich trener? Ważna sprawa czy Erik Spoelstra ułoży gwiazdorską układanką w jeden kolektyw. Czy uda mu się zostać wystarczającym autorytetem dla nich? Czy będzie w stanie zmusić ich do koncentracji na wysokim poziomie, a nie jak to momentami miało miejsce w Cleveland, entuzjazm Jamesa i ośmieszanie przeciwnika brało górę nad rozsądkiem? To ,że Miami będzie czołową ofensywą ligi, to jestem przekonany, iż TAK. Jednak jak to będzie pod własnym koszem i na własnej połowie skoro część graczy nie słynie z dobrej obrony, a znacząca część to też zaawansowani wiekiem weterani..jak Illgauskas, Howard, Miller, Stackhouse czy House..którzy nie zawsze słynęli z dobrej defensywy. Kluczem mogą być gracze pokroju Chalmersa, Haslema czy Anthony’ego tj. zadaniowcy!

Nurtujące mnie pytanie: Czy gwiazdy stworzą mocny kolektyw?

Pierwsza piątka: Chalmers – Wade – James – Bosh – Anthony

Liderzy drużyny: Dwayne Wade i LeBron James

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *