Przedsezonowe zapowiedzi – Atlanta Hawks

W Atlancie najbardziej obawiano się utraty Joe Johnsona – człowieka, który miał być miejscowym Bryantem. Trzeba przyznać, że się udało jednak kosz jakim to osiągnięto (6-letni kontrakt na 119 mln $, a JJ ma już 29 lat) sprawił, że poza Joshem Powellem (ex Lakers) nie udało się uzyskać wartościowych wzmocnień.

W tej sytuacji lekiem na całe zło ma być nowy szkoleniowiec – Larry Drew. Drew, który zastąpił Mike’a Woodsona był graczem NBA w latach 90-tych i trzeba przyznać, że to całkiem niezłym – grając jako rozgrywający potrafił w ciągu sezonu 82-83 wykręcić statystyki na poziomie 20.1ppg, 8.1apg i 1.7 spg. Trzeba jednak zauważyć, że doświadczenie szkoleniowe ma znikome (był asystentem w Lakers, Pistons, Wizzards, Jazz i ostatnio Hawks). Osobiście nie wydaje mi się odpowiednią osobą na tak gorące stanowisko, ale czas pokaże.

Podstawowym problemem Hawks w poprzednich sezonach był brak wartościowych graczy podkoszowych. O ile zarówno Josh Smith jak i Al Horford są nieźli i potrafią grać świetne pojedyncze mecze i zachwycać kibiców w hali Philips Arena (szczególnie Smith) to nie są to gracze dominujący pod obręczami, a bez takich ciężko jest cokolwiek wygrać w lidze. Biorąc pod uwagę też to, że w ew. walce o tytuł na drodze Hawks staną Heat, Celtics, Magic czy Bulls trudno być optymistą. Pokazały to zresztą poprzednie playoffy.

Mój typ na ten sezon dla Jastrzębi to walka o playoff (5-7 miejsce) i niestety porażka w pierwszej rundzie, a następnie przez głupią decyzję o zaoferowaniu maksymalnego kontraktu Johnsonowi niestety staczenie się niżej w hierarchii NBA.

Bilans sezonu 09/10: 53-29

Pierwsza piątka:

 • PG: Mike Bibby (6’2”, 195lbs, 12 rok w lidze, w poprzednim sezonie: 9.1ppg, 3.9apg, 0.8spg)
 • SG: Joe Johnson (6’7”, 240lbs, 9 rok w lidze, w poprzednim sezonie: 21.3ppg, 4.9apg)
 • SF: Marvin Williams (6’9”, 240lbs, 5 rok w lidze, w poprzednim sezonie: 10.1ppg, 5.1rpg, 1.1apg)
 • PF: Josh Smith (6’9”, 240lbs, 6 rok w lidze, w poprzednim sezonie: 15.7ppg, 8.7rpg, 2.1bpg)
 • C: Al Horford (6’10”, 245lbs, 3 rok w lidze, w poprzednim sezonie: 14.2ppg, 9.9rpg, 1.1bpg)

Przyszli:

 • Jordan Crawford,
 • Josh Powell (Lakers)
 • Pape Sy

Zmiany w zarządzie i na ławce:

 • nowym trenerem po Mike’u Woodsonie został Larry Drew
 • Bob Williams został wybrany nowym prezydentem klubu
 • Kenny Gattison i Nick Van Exel zostali mianowani asystentami trenera

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

 1. Woy9 pisze:

  Myślę ,że ból głowy to bogactwo dwójek czy combo. chodzi tu o dwóch Crawfordów i nowego Jordana w Atlancie;)

 2. flappjack pisze:

  Skład niby bardzo mocny, ale w zeszłym sezonie też było świetnie a zakończyło się naprawdę dziwnie słabo. Ale to chyba tak ciężko ocenić, bo wydaje mi się że gdyby w Atlancie wszyscy zagrali na swoim poziomie i nie było by jakiś wahań to czy kogokolwiek z was zszokowało by np. ich zwycięstwo w serii PO nad Orlando albo Chicago?
  Ten sezon odpowie na pewno czy Joe Johnson był wart takich pieniędzy i podobnie jak BOB uważał, że to mógł być błąd dużego kalibru, ale może się mylę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *