Przedsezonowe zapowiedzi – Washington Wizards

Nadchodzi era Walla!!

 

Bilans poprzedniego sezonu: 26-56

Kluczowe wzmocnienia: John Wall (numer 1 draftu), Kirk Hinrich, Yi Jianlian

Będzie jego/ich brakowało:  jak na razie transfery były przeprowadzone bardzo rozsądnie – pamiętając o wyczyszczeniu salary cup z oddaniem kontraktów Jamisona i Butlera w poprzednim sezonie. Po kontuzji do pełnej sprawności wraca Andray Blatche.

Na co ich stać? Na pewno na powalczenie z drużynami o podobnym potencjale, a mam tu na myśli Knicks, Nets, Pacers, Sixers czy Bobcats. Przy gwieździe Walla mogą nawet wyjść zwycięsko z tego wyścigu do play off. Wszystko zależy od należytego poukładania puzzli przez Flipa Saundersa. Były trener Pistons i Wolves, ma do dyspozycji spory potencjał w osobach Arenasa, Hinricha, Walla, Younga, Thorntona, Howarda, Blatche, Yi czy McGee tylko czy będzie miał możliwość i pogodzić ich (czasowo i studząc indywidualne zapędy), tworząc solidny monolit? Czy może niezbędne będą wymiany – a mam na myśli głównie osobę Agenta 0.

Najlepsze akcje Walla podczas preseason games:

Co zrobi ich trener? Mogę zaryzykować stwierdzenie nawet, co jest konieczne by ta drużyna spełniła pokładane w niej nadzieje. Nadzieje związane z osobą i talentem na miarę największych gwiazd NBA – jak Wade czy Durant. Wall musi być i preseason pokazał ,że będzie, pierwszą postacią drużyny. Zespół musi być budowany wokół niego, z mocnymi punktami wsparcia w osobach Hinricha (granie Arenasa będzie mniejsze i na pewno z ławki), rewelacyjnego na koniec zeszłego sezonu Blatche, McGee czy Thorntona. Wydaje mi się, że stałoby się dobrze dla klubu, gdyby pozbyto się Arenasa kosztem jakiegoś solidnego centra.

Nurtujące mnie pytanie: Czy John Wall będzie gwiazdą na miarę Jamesa czy Jordana?

Pierwsza piątka (jak na razie w pre-season): Hinrich – Wall – Thornton (Young) – Blatche – McGee

Liderzy drużyny: John Wall i Andray Blatche

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

2 komentarze

  1. PK napisał(a):

    Odpowiadając na to pytanie: Nie, nie będzie

  2. Woy9 napisał(a):

    widać humor dopisuje rankiem. Od razu Wall niech nie wstaje z ławki..potencjał w ataku ma na pewno ogromny i wierzę w jego siłę i szybkość;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *