Boston ma się świetnie

Wiele racji miał LeBron James, przyznając ostatnio, że Orlando Magic i Boston Celtics są daleko przed Miami Heat. Wystarczy spojrzeć szczególnie na tych drugich, którzy wczoraj zanotowali piątą wygraną w preseason.

To była noc rozgrywających, a szczególnie Nate’a Robinsona, który zdobył 23 punkty. Świetnie spisał się również Rajon Rondo. Zdobywca 21. punktów aż piętnastokrotnie stawał tej nocy na linii rzutów wolnych, co w pierwszych trzech meczach preseason nie zdarzyło mu się wcale.

„Po meczu przeciwko New York Knicks trener Doc Rivers poprosił mnie abym starał się wywierać większą presję na obrońców i bardziej odważnie starać się napierać na kosz. Tak zrobiłem i poskutkowało.” – powiedział Rondo po wygranej nad Raptors.

Co do defensywy Celtów, pierwszy raz od czasu finałów z Lakers dało się poczuć ich prawdziwą, zgraną obronę, przy czym warto dodać, że na parkiecie nie pojawili się Shaquille O’Neal i Paul Pierce.

W kwestii ogólniej postawy gospodarzy – po raz kolejny zawiedli. Trener Raptors Jay Triano przez całe trzy kwarty był wściekły, gdyż nie dość, że jego podopieczni dali sobie rzucić 7 trójek w samej pierwszej połowie, to większość punktów stracili po kontrach. Dopiero w czwartej kwarcie mogliśmy doświadczyć zrywu Toronto, które wygrało ostatnią odsłonę 39:16. Mimo wszystko nie wystarczyło to na zniwelowanie strat z poprzednich części.

Toronto Raptors (2-3) @ Boston Celtics (5-1) 112:117 (20:29, 23:31, 30:41, 39:16)

Raptors: Bargniani 15, Kleiza 15, Weems 14, Johnson 10, Banks 10, DeRozan 7, Jack 6, Wright 4, Dupree 3, Alabi 2, Dorsey 2, Andersen 2, Evans 2

Celtics: Robinson 23, Rondo 21, Allen 15, Wafer 14, Daniels 14, Garnett 8, Erden 7, Harangody 6, Davis 5, J.O’Neal 4, Bradley 0, West 0, S.O’Neal 0, Pierce 0