Przedsezonowe zapowiedzi – Minnesota Timberwolves

Bilans poprzedniego sezonu: 15-67

Kluczowe wzmocnienia: Michael Beasley (Miami), Martell Webster (Portland), Nikola Peković (Panathinaikos) i Wesley Johnson (4. w drafcie)

Będzie ich brakowało: Johnny Flynn (będzie pauzował przez 3-4 tygodnie nowego sezonu) i Al Jefferson (który na szczęście dla siebie odszedł do Utah w poszukiwaniu większych wyzwań).

Na co ich stać? Na podwojenie zeszło sezonowej liczby wygranych. Jeśli dopisze im zdrowie, a zespołu nie zakłócą jakieś wewnętrzne konflikty, na które są narażeni wskutek pozyskania niesfornego i utalentowanego Beasley’a. Ponadto na każdej pozycji mamy dwóch bardzo zbliżonych potencjałem graczy np. Peković i Milicić, Flynn i Ridnour, Johnson (najwyższy wybór Minny w drafcie) i Webster – więc wszystko w głowie trenera Rambisa jak ich wszystkich pogodzi?

Najlepsze akcje minionego sezonu

Co zrobi ich trener? Myślę, że okres ochronny dla Kurta Rambisa dobiegł końca. Manager drużyny Mike Kahn, chciałby już widzieć jakiś wyraźny postęp w grze drużyny, wskaźnik zwycięstw na poziomie, co najmniej, dwukrotnie wyższym niż przed rokiem i w końcu jakiś większy zwiastun lepszej przyszłości. Jeśli Rambis nie pogodzi swoich utalentowanych i w większości młodych graczy, a także nie stanie się ich mentorem, może w trakcie sezonu nawet stracić pracę. Na pewno transfery jak na Wilki wyglądają solidnie i wg. mnie strzałem w dziesiątkę było ściągnięcie Beasley’a i Pekovića. Czy układanka stanie się twardym monolitem?

Nurtujące mnie pytanie: co pokaże Darko Milicić?

Pierwsza piątka (jak na razie w pre-season): Ridnour – Brewer – Beasley – Love – Milicić

 

Liderzy drużyny: Flynn i Beasley, a w zeszłym sezonie bardzo dobrze wypadał, notując postęp, Brewer

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. Bob napisał(a):

    Nurtujące pytanie: ile poster-dunków w nowym sezonie zrobi Brewer ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *