Nikt nie przegrywa jak 76ers

Normalny mecz, jak wiele w czasie preseason. 76ers grają z Nets. Ciężko jest mi nawet wyobrazić sobie jak ktoś kto nie jest fanem jednej z drużyn chciałby obejrzeć to spotkanie.

Oba zespoły grają nierówno – pierwsza kwarta dla Sixers, druga to 30-14 dla Nets, w trzeciej również 30-14 z tym że tym razem dla Philly. Dobrze grają Iguodala (20pkt, 7zb), Young (16pkt, 7zb, 4ast) i rookie Turner (14pkt, 7zb, 6ast, 6prz), z którego jeszcze będzie pożytek.

W Nets bryluje Brook Lopez (23pkt, 7zb, ale aż 8 strat), swoje grają też Outlaw, Morrow i Farmar.

Gdy na 15 sekund przed końcem 76ers biorą czas przy ich przewadze 88-81 nawet najbardziej wytrwali kibice opuszczali już halę. Jak się okazało bardzo się mylili. Najpierw Anthony Morrow rzucił 3pkt z ponad 8 metrów. Teraz Nets postanowili faulować i padło na Jrue Hollidaya, który postanowił podkręcić atmosferę i… spudłować oba osobiste. Na to Jordan Farmar odpowiedział 3pkt z lewego rogu boiska i przewaga zmalała już tylko do jednego punktu na mniej niż 10 sekund do końca. Wtedy na linię rzutów wolnych trafił Nocioni, który zdobył tylko jeden punkt. Przy dwóch punktach straty i braku czasów do wzięcia Devin Harris pobiegł z piłką i wg słów trenera Johnsona miał szukać Morrowa, okazało się jednak że mający stawiać mu zasłonę Graham jest zupełnie wolny i po otrzymaniu piłki równo z końcowym gwizdkiem do kosza 76ers wpadły kolejne 3pkt.

Powiedzieli po meczu:

Do you believe that? Have you ever seen anything like that? ~ Rod Thorn prezydent 76ers.

That’s not typical, but we will definitely take it. It’s a tribute to the guys executing and making shots. You have to make shots to give yourself a chance and that’s what we did. ~ Devin Harris, Nets

We did so many good things. I was just discouraged for our players. They played so hard. It would have been nice for them to win this game. It was a great learning tool. Better it happened now than in a regular-season game. ~ Doug Collins, trener 76ers

Philadelphia 76ers @ NJ Nets

89 – 90 (24-15; 14-30; 30-14; 21-31)

76ers: Iguodala 20, Young 16, Brand 8, Turner 14, Holliday 5, oraz Kapono 0 , Nocioni 5 , Williams 15, Speights 6, Meeks 0.

Nets: Outlaw 15, Favors 9, Lopez 23, Harris 7, Morrow 14, oraz Graham 5, Humphries 2, Farmar 15, Petro 0, Williams 0, Jones 0.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *