Grizzlies lepsi od Hawks w meczu dnia

Z pewnością dla większości kibiców meczem wczorajszego dnia było spotkanie Lakers i Barcelony. Tak jak się spodziewaliśmy mecz nie rozczarował, jednak najwięcej emocji mogli dostarczyć nam Grizzlies i Hawks.

Początkowo dużo lepiej grali gospodarze głównie za sprawą duetu Marvin Williams – Josh Smith. Pierwszy 18pkt i dodatkowo dołożył 10zb i 3as. Smith natomiast zaliczył 15pkt, 5zb i 3ast. Bardzo dobra gra z kontry Hawks zaowocowała przewagą 10-0 w tym elemencie w pierwszy 24 minutach.

Po przerwie jednak obraz gry diametralnie się odmienił. Świetna 3cia kwarta Grizzlies prowadzonych przez tandem Randolph (18pkt, 8zb) – Gay (18pkt, 3prz) pozwoliła im na szybkie wyrównanie stanu gry. Biorąc pod uwagę dobrze spisujących się rezerwowych obu zespołów, a zwłaszcza Jeffa Teague’a z Atlanty i Acie Lawa z Memphis mogliśmy spodziewać się zaciętej końcówki i tak dokładnie było. Ostatecznie doszło do dogrywki, w której Law poprowadził swój zespół do zaledwie drugiej wygranej w dziewięciu ostatnich spotkaniach z Hawks.