Nets i Suns się wzmacniają

Osłabić się w sumie już za bardzo nie mogli… Wczoraj umowę z klubem z New Jersey (w zasadzie już z Nowego Jorku – Nets będą grali w nowej hali na Brooklynie) podpisał Jordan Farmar. 23 letni obrońca nie spełnił pokładanych w nim nadziei i nie rokował pozytywnie jako gracz, który mógłby z powodzeniem zastąpić Dereka Fishera. Dodatkowo w wyniku wymiany, która wysłała do Bobcats Radmanovica sprowadzając jednocześnie Adama Morrisona i Shannona Browna okazało się, że ten ostatni jest lepszym graczem niż się zapowiadał. Tym dziwniejsze, że Nets postanowili podpisać z nim 3-letni kontrakt na 12 mln $, no ale jak się nie ma co się lubi…

Suns próbują zareagować na utratę Amar’e Stoudemirego i chcą ściągnąć w dwóch niezależnych wymianach Hedo Turkoglu z Raptors i Josha Childressa (ostatnio grał w Pireusie, jego prawa mają Hawks). Raptors w tej wymianie dostaliby Leandro Barbose i Dwyane Jonesa, ale przede wszystkim pozbyliby się Hedo, który coraz głośniej narzeka na grę w Kanadzie. Narzekanie wzmogło się szczególnie po tym jak Raptors stracili swoją największą gwiazdę, więc taka wymiana jest bardzo prawdopodobna. Jones wziąłby natomiast udział w wymianie na linii Raptors – Bobacats, która sprowadziłaby do Toronto Borisa Diawa.

Childress dostał bardzo dobrą ofertę z Suns opiewającą na około 34 mln $ za 5 lat gry, a Hawks po przedłużeniu umowy z Joe Johnsonem (6 lat i około 120 mln $) nie mają finansowej możliwości wyrównania oferty Phoenix. Dlatego też zadowolą się wyborem w drugiej rundzie draftu w 2012 i pożegnają mierzącego 6’8” obrońcę/skrzydłowego.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *