Krajobraz po finałach

W jednych z najciekawszych finałów ostatnich lat Lakers wygrali z Celtics 4-3. Jednak nie o finałowych spotkaniach będzie ten post. Warto przyjrzeć się co dzieje się wśród zawodników, którzy skończyli sezon zdecydowanie wcześniej.

Allen Iverson ustami swojego agenta mówi, że chce pomóc w kolejnym sezonie zespołowi, który będzie walczył o tytuł. Czytaj The Answer chce za 1.3 mln $ pograć kilka minut w spotkaniu i na koniec kariery włożyć na palec mistrzowski pierścień. Kto może być zainteresowany ? Wszystko zacznie się klarować po zniesieniu blokady transferów 1szego lipca. W tej chwili do głowy przychodzą mi Celtics (nie bali się wziąć Starbury’ego raczej nie powinni się wziąć AI – choć tutaj dużo zależy od tego co postanowi trener Rivers) i Nuggets – gdzie mogłoby dojść do ponownego połączenia Iversona z Anthonym.

LeBron James ma zamiar chyba po zakończeniu kariery zostać burmistrzem rodzinnego Akron. W swoim emocjonalnym przemówieniu uświadamiał sąsiadów, że tu jest jego dom i że na zawsze będzie o tym pamiętał.

Heat postanowili wykorzystać swoją opcję kontraktową na Mario Chalmersa i dzięki temu pozostanie on w zespole na kolejny rok za 850 tys $. Co ciekawe jest on jednym z zaledwie trzech graczy (pozostali to Beasley i Cook), którzy mają ważne kontrakty przed 1-szym lipca.

76ers zastanawiają się nad swoim wyborem w drafcie po tym jak wymienili dotychczasowego centra – Samuela Dalamberta na Spencera Hawesa i Andresa Nocioni’ego. Teraz w górę listy powędrowali inni wysocy gracze DeMarcus Cousins (6’11”, center) i Derrick Favors (6’10”, center). Co istotne obaj są bardzo młodzi – pierwszy 19, drugi 18 lat. Gdyby jednak 76ers nie zdecydowali się na żadnego z nich, to mogłaby się pojawić szansa na sprowadzenie do Philly Marcina Gortata.

W wieku 46 lat zmarł najwyższy swego czasu koszykarz na świecie – Manute Bol. Mierzący 231 cm (7’7”) Sudańczyk słynął swoją szczupłą sylwetką i niesłychanie długim rękami które pozwalały mu na bycie czołowym blokującym ligi. Bol wyrównał rekordy w ilości bloków w trakcie dwóch kwart (11) i jednej (8 – dwa razy), a także potrafił zaliczyć 4 bloki w jednej akcji – przeciwko Orlando Magic. Kibice uwielbiali go także za wykonywane całkiem nieźle rzuty za 3pkt w meczach, w których jego zespół zdecydowanie prowadził. Bol był znany także ze swojego poczucia humoru i wsparcia dla organizacji humanitarnych.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *