Rodrigue Beaubois nowa gwiazda Mavs

Nie slyszało jeszcze o nim zbyt wielu, ale Rodrigue Beaubois 22 letni zawodnik Mavericks wyrasta na bardzo dobrego gracza. Urodzony na Gwadelupie obrońca we wczorajszym meczu z Golden State Warriors był najlepszy na boisku zdobywając 40 pkt z ławki rezerwowych. Warto podkreślić, że trafił 9/11 za 3pkt.

Mierzący 6’2” (188cm) Beaubois miał bardzo ciekawą drogę do NBA. Został wypatrzony na turnieju w swoim rodzinnym kraju przez innego gracza ligi – Mickaela Pietrusa i ściągnięty do Francji, gdzie po zaledwie roku gry dla Cholet Basket został wybrany z 25tym numerem w drafcie przez Oklahoma City Thunder. Thunder jednak woleli od niego wybranego numer wcześniej BJ Mullensa i dlatego chętnie wymienili się z Mavericks.

Rodrigue udawadnia w tym sezonie, że o ile tylko dostanie szansę gry to może z łatwością spełniać rolę drugiej opcji w ataku. Warto zauważyć też, że drużyna Mavs staje się coraz bardziej kompletna po wymianie z Wizzards i ciężko zauważyć u nich słabsze ogniwa. Już nie mogę się doczekać playoff’ów.

W rozwinięciu filmy pokazujących możliwości Beaubois.

 

 

 

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *