Quo Vadis Celtics ?

Kendrick Perkins przed wczorajszym meczem z Nets zaczął mówić, że drużyna jest już zmęczona sezonem. Możliwe, że dlatego też w piątek zamiast regularnego treningu Doc Rivers zarządził wspólne oglądanie filmu. Padło na „Magic & Bird: A Courtship of Rivals”, po którym w szatni zawisł slogan :

Individuals win games, but teams win titles.

Chris Forsberg z ESPN Boston sugeruje, że może jednak warto było potrenować…

96-104 to ostateczny wynik, a porażka z najgorszym zespołem w lidze (przez niektórych uznawanym za najgorszy w historii) legitymującym się bilansem 6-52 to prawdziwa tragedia. Nawet jeżeli weźmie się pod uwagę brak kapitana Paula Pierca to porażka (zdecydowana!) u siebie pozwala na zadanie pytania gdzie zmierzają Celtics.

Coraz bardziej moim zdaniem widać brak napływu świeżej krwi w zespole. Garnett gra z sezonu na sezon coraz słabiej, mówię to pomimo że był najlepszy wczoraj – 26pkt, 9zb. Allen jest bardzo nieregularny podobnie jak Rondo. Nawet The Truth pozwala sobie na przeciętne występy. Dodatkowo zakupieni przed sezonem Rasheed Wallace i Marquis Daniels, a także w jego trakcie Nate Robinson nie dostarczają potrzebnej iskry z ławki rezerwowych.

Zauważali to wcześniej analitycy sportowi i zastanawiali się czy nie warto dokonać dużej wymiany wysyłając z Bostonu Raya Allena. Ostatecznie przeważyła koncepcja, że w drużynie weteranów bardzo ważna jest atmosfera, a nagła zmiana mogłaby ją zrujnować. Teraz jednak przeważa stagnacja, a przy zwiększającej się liczbie porażek może się przerodzić we frustrację i powodować konflikty.

Sam czekam na 14 marca i mecz z Cavaliers w Cleveland. Ten spotkanie pokaże czy można postawić na Celtach krzyżyk.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *