Ruszyły transfery

Na początek od razu duża wymiana z dwoma bardzo dobrymi zawodnikami.

Dallas Mavericks uzgodnili warunki z Washington Wizzards i tak do Texasu trafili :

  • Caron Butler
  • Brendan Haywood
  • DeShawn Stevenson

Natomiast do stolicy pojechali :

  • Josh Howard
  • Drew Gooden
  • James Singleton
  • Quinton Ross

Mavericks dostali niskiego skrzydłowego, który jest aktualnie w niezłej formie. Środkowego z umiejętnościami obronnymi, który jest i tak lepszy niż ich dotychczasowy center Eric Dampier i niezłego strzelca z dystansu (jak tylko jest zdrowy) z historią konfliktów z LBJ.

Głównym celem Wizzards było wyczyszczenie części budżetu – ponieważ mają katastrofalny sezon i do tego Arenas jest na wylocie. Dodatkowo zatrzymali swojego najlepszego gracza – Jamisona. Teraz dostali grającego bardzo słabo Josha Howarda, który jednak może się odbudować gdy będzie ewidentnie drugą opcją w ataku. Jeżeli chodzi o Goodena to Mavs liczyli na więcej od niego, jednak wydaje się, że poza śmiesznymi fryzurami dużo więcej Drew już nie pokaże. Pozostali dwaj gracze zostali dołożeni głównie ze względu na to, żeby uzyskać finansowy balans.

Czekam na pierwszy mecz Mavs z nowymi graczami, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać.

Ps. Transfer Dallas jednocześnie zamyka rozdział pogoni za Gortatem, z drugiej strony otwiera się teraz możliwość w Wizzards, tylko kto by tam chciał grać…

Pss. Cavaliers ostro próbują zwerbować do siebie Amare Stoudemire, w drugą stronę miałby powędrować przede wszystkim JJ Hickson i wybór w pierwszej rundzie draftu.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *