Nuggets szukają SG

Po tym jak J.R. Smith został zawieszony przez władze ligi na 7-em pierwszych spotkań sezonu Denver Nuggets rozpoczęli poszukiwania na pozycji rzucającego obrońcy.

Wydaje się, że siedem spotkań to nic, jednak jak pokazała przeszłość (choćby przypadek Stevena Jacksona w Warriors, gdzie zespół rozpoczął sezon od wyniki 1-6 i nie pozbierał się do końca sezonu tracąc szansę na playoff) zły start może okazać się bardzo kosztowny. Wobec tego GM Nuggets rozmawia obecnie z nielicznymi wolnymi agentami wśród których wymienia się przede wszystkim Flipa Murraya i Keitha Bogansa.

Murray jest graczem podobnego typu co Smith – potrafi zdobywać sporo punktów wchodząc z ławki, ale także w razie potrzeby może wskoczyć do pierwszej piątki i w pełni zastąpić nawet gwiazdę zespołu (jak choćby w Seattle, gdzie w sezonie 03/04 zastąpił Raya Allena przez 11 spotkań ze średnią punktową 23.9). Problemem jest jednak to, że Nuggets są już ponad 5 mln $ nad kreską budżetową i nie są skłonni do wydawania więcej pieniędzy. Murray natomiast uważa, że może wyciągnąć więcej niż dotychczasowa oferta i przede wszystkim liczy na dwuletnią umowę, a nie jednoroczną, którą otrzymał z Denver.

Bogans natomiast jest doświadczonym obrońcą. Typem gracza, który mógłby zastąpić Dahntaya Jonesa (odszedł do Pacers) co po powrocie Smitha mogłoby dać świetną parę uzupełniających się graczy – typowo ofensywnie nastawionego JR i speca od obrony Bogansa.

Dlatego bardziej prawdopodobne wg mnie jest, że zatrudniony zostanie Bogans, w pierwszym składzie sezon zacznie ściągnięty z Pistons Affalo, a po odwieszeniu Smitha on wróci do piątki.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *