Gdzie zagra AI?

Allen Iverson jest jednym z nielicznych elektryzujących nazwisk, które pozostały na rynku wolnych agentów. Jednak mimo, że wciąż potrafi zdobywać punkty z łatwością i nadal jest w czołówce największych twardzieli w lidze ma problemy ze znalezieniem nowego pracodawcy.

Wczoraj nastąpił przełom. Memphis Grizzlies złożyli oficjalną ofertę, którą AI i jego agent poważnie rozważa. Tak o zatrudnieniu Iversona mówi GM Grizzlies – Chris Wallace :

We’re heading into the home stretch before the season, and we have had interest in Allen all summer. We’ve been in touch on a fairly consistent basis and had dialogue with his agent, Leon Rose, since the beginning of free agency.

Do tej pory wydawało się, że Allen najbliżej ma do Charlotte Bobcats – prowadzonych przez jego byłego trenera – Larry’ego Browna, albo przynajmniej do Miami Heat, gdzie razem z Wadem mógłby stworzyć jeden z najbardziej zabójczych duatów na obwodzie. Z powodu kryzysu finansowego obie ww. drużyny mają spore problemy. Bobcats są wystawieni na sprzedaż i czekają na nowego właściciela więc do tego czasu nie ma co liczyć na nowe transfery potencjalnie obciążające budżet. Heat natomiast już przekroczyli limi wynagrodzeń o ponad 3 mln $ i wątpliwe żeby mieli argumenty finansowe do ściągnięcia The Answer.

Jedyna pewna rzecz w tym momencie jest taka, że Iverson pojawi się w Polsce 19tego września (dzień przed finałem Eurobasketu), aby zmierzyć się w Katowickim Spodku z Andrzejem Plutą. Pojedynkiem będzie konkurs rzutów za 3pkt. Za sprowadzeniem Iversona stoi firma Reebok, z którą AI jest związany i orgranizatorzy Eurobasketu. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *