Powe przechodzi do Cavs

Leon Powe postanowił wzmocnić jednego z dotychczasowych rywali w walce o tytuł – Cleveland Cavaliers, po tym jak Celtics nie przedstawili mi spodziewanej oferty. Silny skrzydłowy, który skończył 25 lat, ma za sobą dobry sezon jednak ciągłe urazy nie pozwalały mu w pełni się wykazać. Mimo to statystyki na poziomie 7.7 ppg, 4.9 rpg będąc rezerwowym Kevina Garnetta i dzieląc czas z Glenem Davisem wstydu nie przynoszą.

Teraz Powe będzie mógł się spotkać ze swoim kolegą z AAU – LeBronem Jamesem. Trzeba też przyznać, że po wyleczeniu kolana w lewej nodze (powrót planowany w okolicach lutego) rotacja Cavs pod koszem wygląda imponująco : O’Neal, Ilgauskas, Varejao, Powe, Jackson, Hickson, Williams, Moon.

Wg źródeł umowa będzie obowiązywać przez 2 lata i opiewa na wysokość 1.77 mln $ (pierwszy rok na minimalną wartość dla gracza z trzema latami doświadczenia w lidze – 855.189 $; drugi rok umowy uzależniony od decyzji Cavs za 915.852).

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *