Yao Ming opuści sezon

Jak poinformował agent zawodnika, Yao Ming podda się wkrótce dwóm operacjom, które spowodują minimalną przerwę w treningach na okres 6-ciu miesięcy. Pierwsza operacja ma za zadanie skorygowanie kości w stopie, druga – zwana operacją Zydrunasa Ilgauskasa – ma za zadanie zmniejszenie napięcia kostnego.

Yao powiedział również, że jest przekonany o swoim powrocie do zawodowego sportu. Rockets mają teraz poważny problem. Na rynku nie pozostał praktycznie żaden wolny wysoki gracz. W swoim składzie mają zaledwie 2-ch graczy mogących występować na pozycji centra, obaj dodatkowo są bardzo niscy jak na swoją pozycję. Dotychczas dużo mówiło się o chęci zatrudnienia Marcina Gortata, jednak po przedłużeniu jego umowy z Magic kolejna szansa na jego pozyskanie będzie dopiero w okresie października-listopada. Wówczas w grę będzie wchodziła wymiana Battier za Gortata. Trudno jednak przypuszczać, żeby Rockets nie chcieli pozyskać nowego centra przed startem ligi. Na zagospodarowanie mają około 5,7 mln $ za sezon w ramach tzw. injury exception – władze ligi przyznają ten dodatkowy pułap płacowy (nie wlicza się go do całości budżetu, przez co nie wpływa na podatek od luksusu) w przypadku gdy jeden z podstawowych graczy traci sezon w wyniku urazu.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *