Gortat zostaje w Magic

Jak podało Orlando Sentinel Magic wyrównają ofertę Mavericks i zatrzymają u siebie Marcina Gortata. To oznacza, że nowy-stary rezerwowy center zarobi około 34 mln $ przez kolejnych 5 lat gry. Tak po ogłoszeniu decyzji wypowiadał się GM Magic Otis Smith :

Having quality big men is an absolute must in our league, and Marcin has worked very hard to fit into that category. He provides tremendous depth to our frontcourt and we’re happy to bring him back.

Bardzo prawdopodobne jest to, że Magic liczą na tzw. sign and trade, czyli podpisanie nowej umowy i wymianę gracza. W ten sposób mogliby załatać dziurę powstałą po ew. odejściu Gortata. Problem jednak w tym, że w tej chwili Marcina obowiązuje 90-dniowa karencja na transfery.

Sam Gortat jest podobno rozczarowany rozwojem wypadków – liczył na to, że w Mavs będzie mógł powalczyć nawet o grę w pierwszej 5-tce. Teraz pozostanie mu prawdopodobnie rola zmiennika Howarda. Jego minuty zostaną również okrojone przez Brandona Bassa, który najlepiej spisuje się jako silny skrzydłowy, a i na tej pozycji zdarzało się grać Polakowi.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *