Transferów ciąg dalszy

Denver Nuggets wymienili wybór w drugiej rundzie draftu za Arrona Affalo, Waltera Sharpe‚a i gotówkę. Umowa daje prawie 2 mln $ oszczędności Pistons, którzy ostatnio sporo wydali na Villanueva’ę i Gordona. Affalo jest rzucającym obrońcą, notował 4.9 ppg i 0.6 apg w poprzednim sezonie. Sharpe gra na pozycji silnego skrzydłowego i grając epizody notował 1 pgg i 0.4 rpg.

Cavaliers zatrudnili doświadczonego rzucającego obrońcę Anthony’ego Parkera (ex Raptors). 34letni gracz średnio zaliczał 10.7 ppg i 3.4 apg. Weteran wzmocni chwiejną formację graczy obwodowych będąc dobrą alternatywą dla Mo Williamsa i Delonte Westa.

Jannero Pargo postanowił powrócić do NBA. Po grze w Rosji i Grecji teraz zadomowi się w Chicago Bulls. Pargo jest znany z tego, że potrafi odmienić grę zespołu wchodząc z łąwki rezerwowych. Szczególnie zdobywanie punktów seriami nie stanowi dla niego problemu. Trzeba przyznać, że po odejściu Bena Gordona transfer ten wydaje się bardzo udany.Pargo w swoim ostanim sezonie na parkietach NBA (w barwach Hornets) notował 8.1 ppg i 2.4 apg.

Tymczasem uznany za zbędnego w Indiana Pacers Jarret Jack podpisał wstępną umowę z Toronto Raptors. Pacers wciąż mają jeszcze czas na wyrównanie oferty, jednak specjaliści wątpią, czy będa w stanie wydać około 20 mln $ na jego 4letni kontrakt. 25letni Jack jest po najlepszym sezonie w swojej krótkiej karierze. Przeciętnie zdobywał 13.1 ppg i 4.1 apg. Bardzo możliwe jest, że jest szykowany na gracza pierwszej 5tki. Wówczas zestawienie Calderon-Jack-Turkoglu-Bosh-Bargnani może solidnie namieszać na Wschodzie.

Ostatecznie Jason Kidd zgodził się na 3letni kontrakt z Dallas Mavericks, który zagwarantuje mu około 25 mln $. Kidd ma 37 lat, grał 9 razy w meczu gwiazd i w poprzednim sezonie notował 9.0 ppg, 8.7 apg i co warte podkreślenia 6.1 rpg.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *