Kolejne umowy

Paul Millsap stał się obiektem zainteresowania Portland Trail Blazers. Źródła ESPN mówią, że zaoferowano mu umowę na 4 lata o wysokości około 32 mln $. Jazz – dotychczasowy klub Millsapa tymczasem próbuje dopiąć umowę wymiany Carlosa Boozera, która zwoliłaby miejsce w budżecie po przedłużenie umowy z Paulem. Na bieżącą będziemy informować jak rozwinie się sytuacja.

Tymczasem Grant Hill postanowił pozostać w Phoenix Suns. Podpisał roczny kontrakt na około 3 mln $ z opcją zawodnika na przedłużenie go o kolejny rok. Na grę w Suns zdecydował się również Channing Frye (poprzednio Trail Blazers). Będzie go obowiązywać 2letnia umowa na około 3,8 mln $. Frye gra na pozycji silnego skrzydłowego i notował w poprzednim sezonie 4.2 ppg i 2.2 rpg.

Orlando Magic dopięli swego i zatrudnili skrzydłowego Dallas Mavericks Brandona Bassa. Bass ma zarobić około 18 mln $ w czasie 4letniego kontraktu. Co ciekawe, podobno rosną szansę na przedłużenie kontraktu Marcina Gortata w Orlando. Magic uważają, że warto wykorzystać MLE (Mid Level Exception), aby później dopiąć wymiany, w wyniku której otrzymaliby doświadczonego gracza podkoszowego. Jedyny problem jest taki, że zasady NBA mówią o blokadzie w wymianach na 90 dni dla zawodników zatrudnionych za MLE.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *