Marion w Mavs, Okurs nadal w Jazz

Ostatecznie doszła do skutku umowa na mocy której Shawn Marion (poprzednio Raptors) przeniósł się do Dallas Mavericks. Marion otrzymał 5cio letni kontrakt na sumę około 39 mln $.

Teraz szczególy wymiany. Po pierwsze z Magic do Raptors trafił Hedo Turkoglu. Z Raptors do Mavericks przeszedł ww. Marion + Kris Humphries, Nathan Jawai i gotówka, a do Grizzlies przyszły wybór w drugiej rundzie draftu. Z Mavericks do Grizzlies trafił Jerry Stackhouse i gotówka, a do Raptors Devan George i Antoine Wright. W końcu z Grizzlies do Mavericks Greg Buckner.

Uff. Kto najbardziej skorzystał ? Na pewno Raptors i Mavs. Raptors dostali gracza, który potrafi kreować grę zarówno parnerom jak i sobie. Do tego dobrze rzuca z dystansu. Mavs natomiast dołożyli ostatnio element układanki, która ma zapewnić im walkę o finał NBA. Trzeba przyznać, że 5-tka : Dampier/Gortat – Nowitzki – Marion – Howard/Terry – Kidd wygląda nieźle na papierze.

W międzyczasie nową umowę z Utah Jazz podpisał Mehmet Okur. Turecki center miał możliwość wypowiedzenia umowy, jednak dwuletni kontrakt na sumę około 21 mln $ go przekonał do pozostania w Utah. Okur w poprzednim sezonie notował średnio 17.0 ppg i 7.7 rpg. Zasłynął tym, że jak na tak wysokiego gracza bardzo dobrze rzuca za 3pkt. Wysokie koszty prawdopodobnie oznaczają, że niedługo nowego klubu będzie musiał szukać Carlos Boozer, a potencjalny scenariusz wymiany opisujemy niżej.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *