Garść informacji

Avery Johnson nie jest już faworytem w wyścigu o posadę trenera Detroit Pistons. Ze względu na niemożliwość dojścia do porozumienia co do długości kontraktu (Avery rządzał 4letniej umowy, Pistons oferowali 2 lata + opcję zespołu na przedłużenie po tym okresie) Pistons przerzucili swoje zainteresowanie na asystenta trenera Cavaliers Johna Kuestera.

Mike Bibby doszedł do werbalnego porozumienia z Atlanta Hawks i dzisiaj najprawdopodobniej podpisze nowy kontrakt na okres 3 lat z gwarantowanymi zarobkami rzędu 18 mln $.

NY Knicks zaoferowali jednoroczny kontrakt weteranowi Grantowi Hillowi. Dziennikarze mówią, że oferta jest w granicach 2-3 mln $, dla porównania Suns i Celtics oferują kontrakty w granicach 2 mln $, ale za każdy z dwóch sezonów umowy.

Shawn Marrion znalazł się na celowniku Dallas Mavericks. Doświadczony skrzydłowy, który słynie z dobrej obrony i bardzo dobrej gry na desce jak na niskiego zawodnika prawdopodobnie będzie uwikłany w umowę typu sign and trade. Onacza to, że najpierw podpisze nową umowę z Raptors, po czym zostanie wymieniony na innego zawodnika z Mavericks (najprawdopodobniej Jerry’ego Stackhousa). Dla Raptors wymiana ma znaczenie głównie finansowe. Za sprawą Turkoglu budżet Raptors urósł do bardzo dużych rozmiarów, oddanie Mariona za Stackhousa (ostatni rok kontraktu wartego około 7 mln $, ale tylko 2 mln są gwarantowane – można za tą kwotę zerwać umowę) pozwoliłoby Kanadyjczykom złapać trochę oddechu.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *