Top 10 wygasających kontraktów

John Schuhmann z NBA.com sporządził ciekawy ranking dziesięciu najbardziej wartościowych zawodników, których kontrakty mogą zostać przejęte przez nowe kluby. Co ciekawe dla nas Marcin Gortat znalazł się na 24-tym miejscu w tym zestawieniu. Oto czołowa 10-tka :

 1. Kobe Bryant (SG, LA Lakers); wiek : 31 lat; statystyki : 26.8 ppg, 5.2 rpg, 4.9 apg
  • Kobe ma możliwość wypowiedzenia kontraktu z Lakers, ale chce pozostać w Hollywood, jedyna możliwość zerwania umowy to taka, żeby podpisać nowy – jeszcze wyższy (ostatni?) kontrakt z obecną drużyną. Nasz typ – pozostanie w Lakers.
 2. Carlos Boozer (PF, Utah Jazz); wiek : 27 lat; statystyki : 16.2 ppg, 10.4 rpg, 2.1 apg
  • Boozer mocno się waha nad zostaniem wolnym agentem. Przed kontuzją był tego niemal pewny, jednak kryzys finansowy i właśnie owy uraz sprawiły, że nie może być pewny czy ktoś (Pistons ?) byliby mu w stanie zaoferować więcej niż obecnie dostaje w Utah. Nasz typ – pozostanie w Utah.
 3. Ron Artest (SF, Houston Rockets); wiek : 29 lat; statystyki : 17.1 ppg, 5.2 rpg, 3.3 apg
  • Bez McGrady’ego i Ming’a Rockets nie mogą sobie pozwolić na stratę Artest’a. Jednak nie będzie łatwo go namówić do podpisania nowej umowy. Rocket będą dodatkowo próbowali wymienić McGrady’ego na innego dobrego gracza, aby uzyskać trochę więcej przestrzeni na wyższy kontrakt dla Artesta. Nasz typ – pozostanie w Rockets
 4. Hedo Turkoglu (SF, Orlando Magic); wiek : 30 lat; statystyki : 16.8 ppg, 5.3 rpg, 4.9 apg.
  • Turkoglu naszym zdaniem na 99 % opuści Magic. Ci są już przygotowani na jego odejście przez ściągnięcie Cartera i teraz koncentrują się na nakłonieniu jednego z wysokich wolnych graczy (Rasheed Wallace, Brandon Bass). Z drugiej strony niewiele klubów może sobie pozwolić na zapłacenie powyżej 10 mln $ za sezon (a takiego kontraktu oczekuje Turek). Wśród nich wymienia się Pistons i Kings. Nasz typ – przenosiny do Sacramento.
 5. Lamar Odom (PF, LA Lakers); wiek : 29 lat; statystyki : 11.3 ppg, 8.2 rpg, 2.6 apg
  • Odom jest kluczowym zawodnikiem dla Lakers. Ten uniwersalny skrzydłowy, który potrafi bronić graczy od pozycji centra do niskiego skrzydłowego i świetnie panuje nad piłką potrafił poświęcić swoje indywidualne osiągnięcia dla drużyny – co zawocowało mistrzowskim pierścieniem. Teraz Lakers będą musieli stoczyć walkę o Lamara z innymi drużynami, które wiedzą jak wartościowy jest to gracz. Naszym zdaniem jednak przeważy możliwość walki o kolejne trofea i Odom pozostanie w LA.
 6. Paul Millsap (PF, Utah Jazz); wiek : 24 lata; statystyki : 13.5 ppg, 8.6 rpg, 1.8 apg
 7. Charlie Villanueva (PF, Milwaukee Bucks); wiek : 25 lat; 16.2 ppg, 6.7 rpg, 1.8 apg
 8. David Lee (PF, NY Knicks); wiek : 26 lat; statystyki : 16.0 ppg, 11.7 rpg, 2.1 apg
 9. Trevor Ariza (SF, LA Lakers); wiek : 24 lata; statystyki : 8.9 ppg, 4.3 rpg, 1.8 apg
 10. Marvin Williams (SF, Atlanta Hawks); wiek : 23 lata; statystyki : 13.9 ppg, 6.3 rpg, 1.3 apg

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *