Vince Carter w Magic

Dużą niespodziankę sprawili swoim kibicom szefowie Orlando Magic. W zamian za Rafer’a Allstona, Courtney’a Lee i Tony’ego Battie zatrudnili gwiazdę NJ Nets – Vince‚a Carter‚a + Ryan’a Andersona.

Dla Nets wymiana miała przede wszystkim znaczenie finansowe – w sumie może im dać prawie 40 mln $ oszczędności w ciągu kilku lat, co daje im poważne argumenty przy rozmowach z wolnymi agentami w przyszłym roku (m.in. LBJ, DWade, Bosh…). Dodatkowo otrzymali bardzo obiecującego i już sprawdzonego w playoff rookie – Courtney‚a Lee, który może być ważnym zawodnikiem jeszcze przez wiele lat oraz weterana na pozycję rozgrywającego – Allston‚a. Po wymianie Cartera Nets z nr 11 w drafcie wybrali skrzydłowego Terrence’a Williams’a z uczelni Lousiville. Pytanie dla Nets to czy Allston pogodzi się z rolą rezerwowego (nie potrafił w tej samej sytuacji w Magic) – na jego pozycji w Nets gra przecież ich lider Deivin Harris…

Magic poszukiwali natomiast zawodnika, który sam potrafi kreować swój rzut. Carter z pewnością jest takim graczem. W poprzednim sezonie notował średnio 20.8 pkt/mecz, 5.1 zb/mecz i 4.7 ast/mecz. W swojej karierze był debiutantem roku (1999), wygrał konkurs wsadów (2000), zdobył olimpijskie złoto (2000) i 8razy był wybierany do meczu All Star. Pseudonimy Vince’a to : Vinsanity, Air Canada, VC, Half Man – Half Amazing i Elevator – Man. Ryan Andersen natomiast jest młodym i jeszcze trochę surowym materiałem na silnego skrzydłowego. W swoim pierwszym sezonie grając przeciętnie około 20 min notował : 7.4 pkt/mecz 4.7  zb/mecz.

Czy w Orlando wystarczy rzutów dla wszystkich graczy ? Czy transfer Vince’a jest przygotowaniem zespołu na odejście Turkoglu ?

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *