Shaq w Cavs !

Chyba najbardziej oczekiwana wymiana tego lata doszła w końcu do skutku. 37 letni weteran parkietów NBA i kronik towarzyskich (ukłony dla Supergiganta) według źródeł ustalił warunki z drużyną LeBron’a James’a. W zamian do Suns powędrują Sasha Pavlovich i Ben Wallace. Dla Suns wymiana jest stricte finansowa. Pavlovic jest w ostatnim roku swojego 5.0 mln $ kontraktu, ale tylko 1.5 mln z tej kwoty jest gwarantowane. Wallace natomiast myśli poważnie nad zakończeniem kariery, co przy wykupieniu jego kontraktu przez Phoenix dałoby kolejne 3-4 mln.

Dla Cavaliers to kolejna próba ataku na mistrzowskie trofeum. W poprzednim sezonie nie mogli sobie poradzić z prowadzonymi przez Dwight’a Howard’a Orlando Magic. Żaden z podkoszowych Cavs (Ilgauskas, Varejao, Smith, Wallace) nie był w stanie przeciwstawić się Supermanowi. O’Neal ma z nim na pieńku od dłuższego czasu i gdyby doszło do powtórki Cleveland może być pewny jednego – Shaq będzie zmotywowany, bardzo zmotywowany.

O’Neal notował w poprzednim sezonie średnio 17.8 pkt/mecz, 8.4 zb/mecz i 1.4 bl/mecz występując w sumie w 70-ciu meczach przez przeciętnie 30.0 min.

Ben Wallace, który był w swojej karierze najlepszym obrońcą ligi i liderem zbiórek osiągał przeciętnie 2.9 pkt/mecz (nigdy nie był choćby przeciętnym graczem w ataku), 6.5 zb/mecz i 1.3 bl/mecz. Sasha Pavlovich natomiast 4.6 pkt/mecz i 1.1 ast/mecz.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *