Foye i Miller w Wizzards

Kolejna wymiana prawdopodobnie dojdzie do skutku dzisiaj. Washington Wizzards w zamian za 5-ty wybór w pierwszej rundzie draftu, Oleksiya Pecherova, Etana Thomasa i Dariusa Songailę otrzymają dwóch graczy Minnesota Timberwolves – Randyego Foyea i Mikea Millera.

Wizzards długo szukali dobrej dla siebie oferty za swój wybór. Brani pod uwagę byli m.in. Knicks, Suns, Mavericks i Blazers.

Randy Foye to combo-guard, który gra trzeci sezon w lidze. Jego średnie z poprzedniego sezonu to 16.3 pkt/mecz i 4.3 ast/mecz. Jest uosobieniem złej polityki Wolves w ostatnich latach. Był przedmiotem wymiany na linii Minesotta – Portland. W zamian za Foye’a do Blazers powędrował wybrany wcześniej w drafcie Brandon Roy

Mike Miller to solidny rzucający obrońca, który ma zapełnić lukę dobrego dystansowego strzelca. Będzie to jego 10ty sezon w lidze. W ostatnim roku notował prawie 10 pkt/mecz i 4,5 ast/mecz.

Z zawodników odesłanych z Wizzards najciekawszym jest litwin Darius Songalia, który notował sporo dobrych występów wchodząc z ławki. Jak większość graczy z Litwy dysponuje niezłym rzutem i potrafi walczyć na desce. Ostatnio notował 7,4 pkt/mecz i 2,9 zb/mecz.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *