Jefferson w Spurs

Mamy pierwsze zmiany klubów tego lata. Richard Jefferson, niski skrzydłowy z Milwaukee Bucks powędrował do San Antonio Spurs w zamian za Bruca Bowena, Kurta Thomasa i Fabricio Oberto.

Spurs uzyskali dynamicznego skrzydłowego, który może stanowić bardzo duże zagrożenie w połączeniu z Timem Duncanem, Tonym Parkerem i Manu Ginobilim. Oddani gracze to weterani, który specjalizowali się w obronie. Dwóch ostatnich to gracze podkoszowi, co może powodować, że gracza o takiej charakterystyce będą teraz poszukiwali Spurs – kogoś takiego jak Marcin Gortat

Ze strony Bucks wymiana ma znaczenie przede wszystkim finansowe. Dzięki temu, że kontrakty całej trójki nowych graczy kończą się po tym sezonie mogą oszczędzić nawet 15 mln $. Dodatkowo źródła twierdzą, że Bowen może chcieć rozwiązać swój kontrakt już teraz i powrócić do Spurs, co dałoby kolejnych kilka milionów już teraz.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *