Kronika towarzyska

Ostatnie dnie na linii Dallas Denver są jak kiepska telenowela. Właściciel Mavs – Mark Cuban podobno po meczu powiedział do matki Kenyon‚a Martin‚a, że jej syn jest wg jednych źródeł bandytą (thug), a wg innych śmieciem (punk). Wszystko działo się w czasie amerykańskiego dnia matki.

Oczywiście całą sprawę usłyszało kilku dziennikarzy i zrobiło z tego wielkie zamieszanie. Teraz od dwóch dni media piszą o tym wydarzeniu zamiast o meczu.

Martin dzisiaj powiedział :

I don’t feel I need to call his name in the media and all that, but it’s a little personal. And I’m going to take care of it.

Dalej rozwodzi się nad tym jak to on zawsze mówi wszystko w twarz i że nikt nie będzie mówił takich rzeczy jego matce lub dzieciom. Na szczęście kończy stwierdzeniem, że jest granica której się będzie trzymał – granica prawa.

Nie jest trudno zauważyć cel Cuban’a w tym całym zamieszaniu – rozkojarzenie prawdopodobnie najlepszego obrońcy Nuggets, co ma pomóc w wygraniu meczu nr 4.

Mimo wszystko jeżeli pogłoski o tym zdarzeniu się potwierdzą to Cuban powinien dostać zakaz wstępu na kilka kolejnych spotkań jego zespołu, bo kary finansowe dla multimilionera będą śmieszne.

Tymczasem w Kanadzie Raptors przedłużyli kontrakt z tymczasowym trenerem – Jay’em Triano. Rodowity Kanadyjczyk przejął drużynę po Sam’ie Mitchell’u i poprowadził ją do rekordu 25-40 (i dobrej końcówki sezonu : 9-4). Triano podpisał 3-letni kontrakt i oczywiście jest niezmiernie podekscytowany możliwością dłuższej pracy w klubie, w którym spędził ostatnie 7 lat.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *