LeBron James oficjalnie MVP ligi

Dzisiaj ogłoszona została informacja, co do której nikt od przynajmniej miesiąca nie miał wątpliwości – skrzydłowy Cleveland Cavaliers LeBron James otrzymał tytuł najbardziej wartościowego gracza NBA.

James uzyskał 109 na 121 możliwych głosów dających mu pierwsze miejsce i zgromadził 1,172 w sumie, co pozwoliło mu bezproblemowo zdystansować Kobe Bryanta (ubiegłoroczny MVP ligi) i Dwyana Wade’a. Poza podium znaleźli się Dwight Howard i Chris Paul.

LeBron został trzecim najmłodszym graczem, który uzyskał to trofeum po Moses’ie Malone i Wes’ie Unseld’zie. Dopiero po raz czwarty zdarzyło się, że trener sezonu i MVP ligi pochodzą z tego samego klubu. Dodatkowo Cavs mieli najlepszy rekord w NBA.

He deserved it. I said all year, I thought LeBron was the MVP of this league. He’s a guy who every year is going to be in that conversation. … He showed it all year, especially with his team’s success. ~ Dwyane Wade o nagrodzie dla LBJ

Uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce na sali w szkole średniej, w której po raz pierwszy kibice mogli zobaczyć jego talent w czystej postaci.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *