Półfinały konferencji zachodniej : Lakers – Rockets

Druga para półfinałów na zachodzie, to faworyci do końcowego sukcesu (notowani minimalnie wyżej niż Cavaliers) Los Angeles Lakers i twarda oraz głodna sukcesu drużyna Houston Rockets. Poniżej porównanie pierwszych piątek obu zespołów. Warto jednak zauważyć potencjał jaki Lakers mają pod koszem, mogą dowolnie manipulować trójką Gasol, Odom, Bynum w zależności od sytuacji. Rockets natomiast, po kończącej karierę kontuzji Dikembe Mutombo może brakować centymetrów pod koszem jakkolwiek głupio to brzmi jeżeli mowa o drużynie w której gra Yao Ming.

Rozgrywający A. Brooks
Punkty: 11.2
Zbiórki: 2.0
Asysty: 3.0
D. Fisher
Punkty: 9.9
Zbiórki: 2.3
Asysty: 3.2
Rzucający obrońcy R. Artest
Punkty: 17.1
Zbiórki: 5.2
Asysty: 3.3
K. Bryant
Punkty: 26.8
Zbiórki: 5.2
Asysty: 4.9
Niscy skrzydłowi S. Battier
Punkty: 7.3
Zbiórki: 4.8
Asysty: 2.3
T. Ariza
Punkty: 8.9
Zbiórki: 4.3
Asysty: 1.8
Silni skrzydłowi L. Scola
Punkty: 12.7
Zbiórki: 8.8
Asysty: 1.5
L. Odom
Punkty: 11.3
Zbiórki: 8.2
Asysty: 2.6
Środkowi Y. Ming
Punkty: 19.7
Zbiórki: 9.9
Asysty: 1.8
P. Gasol
Punkty: 18.9
Zbiórki: 9.6
Asysty: 3.5

Specjaliści TNT Overtime są zgodni co do jednego. Lakers to drużyna kompletna. Ma wszystkie potrzebne elementy, aby zdobyć tytuł. Bardzo mocną podstawową piątkę, równą i silną ławkę rezerwowych, świetnego trenera i megagwiazdę w postaci Kobe Bryant‚a, który w końcówkach może wziąć grę na siebie. Jedyną rzeczą, której może im brakować jest ‚instynkt zabójcy‚. Lakers są tak przekonani o swojej wyższości, że w momencie uzyskania lekkiej przewagi nie dążą do jej powiększania i zapewnienia sobie spokojnego finiszu. Doprowadza to często do nerwowych końcówek, które nie zawsze kończą się dla nich dobrze (jak choćby mecz z 76ers pod koniec sezonu zasadniczego).

Rockets natomiast to drużyna, która miała w tym roku walczyć o tytuł i być głównym rywalem Lakers. Niestety kontuzja Tracy’ego McGrady‚ego pokrzyżowała drużynie trochę plany. Później doszło do wymiany w wyniku której z drużyny odszedł dotychczasowy pierwszy rozgrywający Rafer Alston (gra obecnie w Orlando Magic), a w jego miejsce przyszedł Kyle Lowry. To sprawia, że Rockets prowadzi na zmianę dwóch niedoświaczonych graczy. Obowiązek zdobywania punktów wzięli na siebie w większym stopniu Artest i Scola, a także młody rozgrywający Aaron Brooks. Dużą zaletą Rockets jest trener – Rick Adelman, którego praca została doceniona także w tym sezonie – został wybrany do pierwszej trójki szkoleniowców.

Biorąc pod uwagę, że Rockets są w stanie regularnie zdobywać około 90 pkt/mecz to kluczem do zwycięstw z Lakers będzie obrona. Na pewno o jedną z par nie musimy się obawiać jeżeli chodzi o twardość gry. Kobe Bryant i Ron Artest mimo że oficjalnie poza boiskiem się szanują, na boisku są śmiertelnymi wrogami. W tym sezonie w spotkaniach Rockets – Lakers dochodziło do starć dwóch gwiazd, z  których jak do tej pory górą wychodził Bryant. Jak będzie tym razem, zobaczymy.

Lakers wygrali wszystkie 4 spotkania w sezonie zasadniczym. Różnica punktowa w tych meczach +52 na korzyść LA.

Artest już rozpoczął słowne gierki z Bryantem udzielająć wywiadu, w którym powiedział że Brandon Roy jest najlepszym graczem w lidze przeciwko któremu grał (inna sprawa, że od Roy’a miał być lepszy kolega Artesta z Qeensbridge, który jest obecnie w więzieniu). Na pytanie Craig’a Sager‚a o to, czylepszym nie jest Bryant lub James ten się tylko uśmiechnął.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *