Ricky Rubio weźmie udział w drafcie

Młody hiszpański rozgrywający Ricky Rubio, który był objawieniem podczas ostatnich igrzysk olimpijskich weźmie udział w tegorocznym drafcie jak poinformował jego agent Dan Fegan.

Rubio ma 18 lat, 1,92 cm wzrostu i gra dla Joventutu Badalona. Powszechnie uważa się go za najbardziej utalentowanego młodego gracza w Europie i jednego z najbardziej utalentowanych na całym świecie. Fachowcy porównują go do legend NBA takich jak Pete Maravich czy Steve Nash.

Specjaliści z ESPN umieścili go na 2gim miejscu swojej wirtualnej listy draftu, zauważając że musi zdecydowanie poprawić rzut z wyskoku i przede wszystkim nabrać więcej siły. O przekonaniu co do jego wartości może świadczyć jedna z wypowiedzi managera klubu NBA :

He’s special. There aren’t many kids you’ll find at his age with such a terrific feel for the game. He just knows how to play. When he gets out there with players 10 years older than him, he just looks like he belongs. He’ll have some adjusting to do in the NBA, but the truth is, he’s as NBA ready as most of the college kids that are coming out. He’s playing on a very big world stage.

Jedynym problemem na jaki może trafić Rubio jest jego kontrakt z Joventutem, który będzie musiał wykupić w przypadku chęci gry w NBA. Kluby z NBA są bowiem ograniczone do maksymalnie 500 000 $ odszkodowania w takich sytuacjach, a resztę będzie musiał dopłacić z własnej kieszeni.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *