Czy Oden będzie gotowy na Yao Minga ?

Greg Oden opuścił wczorajszy trening z powodu zapalenia zatok i jego występ w dzisiejszym spotkaniu z Houston Rockets stanął pod znakiem zapytania.

Biorąc pod uwagę przewagę fizyczną jaką mają Rakiety, nieobecność centra może mieć bardzo duże znaczenie dla przebiegu rywalizacji. Jeżeli w pierwszym meczu w Portland goście wygrają to młodej drużynie Blazers może być bardzo trudno przechylić szalę wygranej na swoją stronę. Fachowcy mają pewność, że w pojedynkę Joe Przybilla nie będzie w stanę zatrzymać Yao Minga, dlatego zdolności do twardej gry obronnej byłego gracza Ohio State będą bardzo istotne.

Oden, który z różnego rodzaju urazami boryka się już drugi sezon (w debiutanckim nie zagrał ani minuty z powodu operacji na prawym kolanie, na początku obecnego opuścił 6 spotkań kontuzjując prawą stopę w meczu otwarcia z Lakers, a następnie w wyniku zderzenia i urazu lewego kolana nie zagrał w kolejnych 15stu przez co nie wziął udziału w weekendzie gwiazd) notuje średnio 8,9 pkt, 7 zb i 1,1 bl.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *