Pary play-off’s

Zakończył się sezon zasadniczy, ale już w sobotę zaczynają się play-off’y. Poniżej zestaw par z obu konferencji.

Konferencja wschodnia
Boston Celtics – Chicago Bulls
Cleveland Cavaliers – Detroit Pistons
Orlando Magic – Philadelphia 76ers
Atlanta Hawks – Miami Heat

Najciekawsza wydaje się para Hawks-Heat, w której analitycy zgodnie mówią, że wszystko się może zdarzyć. Z jednej strony coraz bardziej zgrana i kompletna drużyna Hawks, z drugiej będący w fenomenalnej formie D-Wade, który otrzymał solidne wsparcie w postaci Jarmaine O’Neal‚a, Mario Chalmers‚a i Jamario Moon‚a. W pozostałych parach wydaje się, że drużyny rozstawione wyżej po sezonie zasadniczym są zdecydowanymi faworytami, jednak dużo dla losów par będzie zależało od zdrowia ich kluczowych graczy : Turkoglu i Lewis w Orlando czy Garnett w Celtics.

Konferencja zachodnia
Los Angeles Lakers – Utah Jazz
Denver Nuggets – New Orleans Hornets
San Antonio Spurs – Dallas Mavericks
Portland Trail Blazers – Houston Rockets

Dużo ciekawszy zestaw par jest w konferencji zachodniej, w której poza wyraźnym faworytem w pierszej parze, reszta stawki będzie zażarcie walczyć o każde zwycięstwo. Osobistym faworytem na najciekawszą parę całej pierwszej rundy jest dla mnie zestawienie Blazers-Rockets i pytanie czy młoda i atletyczna drużyna z Portland, posiadająca bardzo szeroką ławkę rezerwowych będzie w stanie sprostać doświadczonym Rockets, bez swojej kontuzjowanej gwiazdy – Tracy‚ego McGrady‚ego.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *